Arilena Ara będzie reprezentować Albanię na Eurowizji w Rotterdamie. fot. Arilena Ara (fb)

Zgodnie z zapowiedziami albańskiej wokalistki, światło dzienne ujrzała odświeżona wersja utworu Shaj. To nie pierwszy przypadek, kiedy Albania stawia na język angielski i mocniejsze rytmy. Posłuchaj revampu albańskiego utworu Eurowizji 2020, która Arilena Ara wykona już w maju w Rotterdamie. 

Albania a Eurowizja 2020: kim jest Arilena Ara?

Arilena Ara jest jedną z większych gwiazd albańskiej muzyki pop. W 2012 wygrała 2. edycję programu X-factor, natomiast w 2019 roku zasiadła w jury The Voice Kids Albania. Ogromną popularność przyniosły jej hity takie jak: Nëntori, I’m sorry,  Nallane 3AeroplanRroke TokeSnow in December, które obecnie mają po kilka milionów odsłoń w serwisach muzycznych. Był jej debiut na scenie festiwalu RTSH, który zakończył się pomyślnie dla wokalistki – wygrała konkurs i w maju zobaczymy ją jako reprezentantkę Albanii.

Nowa wersja utworu Shaj

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.