Lindita Halimi pracuje nad nową wersją swojego eurowizyjnego utworu „World”. Premiera już w marcu!

Reprezentantka Albanii i zwyciężczyni Festivali i Kenges od samego początku podejrzewana była o chęć zmiany utworu na Eurowizję, jednak do tej pory nie dotarły do nas żadne informacje, jakoby kompozycja Bote, która triumfowała podczas FiK miała zostać usunięta ze stawki Eurowizji 2017. Oczywiście dojdzie w niej do wielu zmian, m.in. zapowiadanej wcześniej zmiany językowej. Lindita Halimi ciężko pracuje nad nową, eurowizyjną wersją utworu – tytułem będzie World.

World nagrane zostało na nowo przy udziale orkiestry symfonicznej pod kierownictwem Klodiana Qafoku, który zresztą umieścił fragment z nagrań w Internecie. Już po tym krótkim urywku można uznać, że nowa wersja instrumentalna będzie nowocześniejsza niż to, co usłyszeliśmy podczas Festivali i Kenges. Czy zadowoli to fanów Lindity, którzy spodziewali się całkowitej zmiany piosenki na coś bardziej zgodnego z jej repertuarem i żywiołowym charakterem?

Lindita zapowiedziała, że World nagranie zostanie w paru wersjach, ale ta eurowizyjna będzie miała zachowany klimat znany z Bote. „Nawet jeśli to wspaniała ballada, nieco ją zaktualizujemy by trafiła do uszu współczesnych słuchaczy” – powiedziała wokalistka w jednym z wywiadów. Premiera nowej wersji piosenki wraz z teledyskiem odbędzie się w pierwszej połowie marca.

Źródło: Wiwibloggs, Eurovoix, Facebook, fot.: Facebook