W miniony weekend zwycięzca 54. Konkursu Piosenki Eurowizji z 2009 roku, Alexander Rybak zagrał koncert w Czechach, na którym zgromadzili się fani z Polski, Niemiec, Rosji czy Norwegii.

Pierwsza wizyta utalentowanego skrzypka w Czechach miała miejsce 25. lutego 2010 roku w Lucerna Music Bar. Na kolejny koncert fani Alexa musieli czekać aż sześć lat, tym razem organizacją zajęła się Jina Kultura. Wydarzenie odbyło się w Kinie Vesmir w Ostravie.

https://www.instagram.com/p/BLl73X2gyFk/

Koncert rozpoczął się kilkanaście minut po 19:00. Najpierw kilka utworów wykonała pochodząca z Ostravy, Elis. Eliška Mrázová pojawiła się w asyście kontrabasisty oraz cajonistki. Po jej krótkim występie na scenę wkroczył długo oczekiwany multiinstrumentalista, którego wszyscy zgromadzeni przywitali gromkimi brawami. Towarzyszyli mu tancerze z Litwy.

Na ponad godzinnym koncercie nie zabrakło utworów w języku angielskim takich jak: Europe skies, Fairytale, Into a fantasy z bajki Jak wytresować smoka 2, Roll with the wind, OAH czy I came to love you. Oprócz tego można było usłyszeć: Kotik czy medley eurowizyjnych utworów: Fly on the wings of love, Hold me now, Fångad av en stormvind, Satellite, Hard rock hallelujah i na sam koniec ponownie Fairytale. Ponadto wokalista zaśpiewał jedną piosenkę po angielsku w duecie z Elis.

Podczas całego wydarzenia było widać pełen profesjonalizm, zaangażowanie oraz ogromne pokłady energii, jakie Alexander wkłada w każdy koncert. Fani zgromadzeni w kinie bawili się świetnie, a artysta wspaniale integruje się z widzami, szczególnie dzięki anegdotkom, którymi nieustannie rzucał. Piosenkarz był zadowolony z tego, iż mógł ponownie odwiedzić Czechy.

Pomimo zmęczenia, wyszedł, aby spotkać się z fanami – każdemu poświęcić nieco uwagi na zrobienie pamiątkowego zdjęcia czy też na podpisanie autografu.

https://www.instagram.com/p/BLi7U-Jg4PT/

W Polsce Alexander Rybak wystąpił na jednym koncercie – 7 grudnia 2009 roku, czyli niedługo po jego zwycięstwu w Eurowizji. Oprócz tego kilka razy pojawił się w naszym kraju, m.in. w programie Jaka to melodia? lub Dzień dobry TVN. Miejmy nadzieję, że już niebawem stanie na jednej z rodzimych scen, a polscy fani będą mogli usłyszeć go na żywo.

Relację przygotowała członkini OGAE Polska – Sonia Ogrocka. 

Źródła: Facebook, Youtube, Instagram Alexander Rybak, informacje własne
Zdjęcia: Sonia Ogrocka