Polska reprezentantka w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2017 – Alicja Rega – zakończyła swoją drugą i ostatnią próbę techniczną. Jak wypadła?

W ramach czwartego dnia prób technicznych Alicja Rega, polska reprezentantka w Tbilisi, ponownie zaśpiewała swoją balladę Mój Dom, którą w niedzielę, 26 listopada, wykona w trakcie finału Eurowizji Junior. Producenci przyznali jej drugą pozycję startową, pomiędzy Cyprem a Holandią. Alicja zaśpiewała pewnym głosem i z lekkim uśmiechem na twarzy, a za nią ekrany wyświetlały piękne wizualizacje przedstawiające las i elementy graficzne układające się jak w kalejdoskopie. Polska delegacja, na czele z Mateuszem Grzesińskim (TVP), obserwowała próby przed telewizorem pokazującym dokładnie pracę kamer. Ustalano ostatnie poprawki tak, by występ Polski jak najlepiej wyglądał w przekazie telewizyjnym.

Po próbie Alicja udzieli wywiadów dla telewizji gruzińskiej (GPB) oraz dla JuniorEurovision.tv i mediów społecznościowych, a delegacja przejdzie do tzw. Viewing Room’u, gdzie jeszcze raz przeanalizuje trzyminutowy występ i wskaże, które fragmenty będą użyte podczas skrótu prezentowanego w finale (dwa fragmenty – po 20 i 15 sekund) oraz wybierze część występu (10 sekund i 1 minuta), którą internauci zobaczą w trakcie głosowania na platformie vote.junioreurovision.tv. O tym, kiedy dokładnie ruszy głosowanie, poinformujemy w osobnym artykule.

Organizatorzy pokazali również pocztówkę, która poprzedzi występ Alicji. W krótkim filmiku zobaczymy kobietę w charakterystycznej dla Alicji fryzurze. Kobieta jeździć będzie na quadzie (co prywatnie Polka też uwielbia) i aktywnie spędzać czas w pięknym gruzińskich górach. Na koniec przekaże Alicji książkę, a wokalistka po angielsku przedstawi się i powie widzom, jaki jest tytuł jej eurowizyjnej piosenki. W tym roku po raz pierwszy podpisy wykonawców i tytuły piosenek opatrzone będą nie tylko flagą kraju ale i wizerunkiem reprezentanta. Dla Alicji wybrano jej zdjęcie w stroju narodowym i z czerwonymi koralami.

Dziś jeszcze Alicja Rega weźmie udział w konferencji prasowej i odpowie na pytania dziennikarzy. Dodatkowo, wraz z innymi reprezentantami, przećwiczy sekwencję otwarcia finału Eurowizji Junior.

Relacja Macieja Błażewicza z Tbilisi, fot. i video Maciej Błażewicz