W wywiadzie dla TVP3 Rzeszów poznaliśmy więcej szczegółów związanych z przygotowaniami do Eurowizji Junior 2017 w Tbilisi!

Telewizja Polska przygotowała już zwiastun Eurowizji Junior 2017, który będzie zachęcał widzów do śledzenia transmisji show 26 listopada w TVP2 i TV Polonia od godziny 16:00. Polska reprezentantka, Alicja Rega, wzięła dziś udział w nagraniu reportażu do programu Pytanie na Śniadanie – emisja zapowiedziana jest na poniedziałek. Wokalistka udzieliła też wywiadu TVP3 Rzeszów i wraz z Anną Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej) oraz stylistą Bartkiem Ligęzą opowiedziała o przygotowaniach do konkursu.

Alicja przyznała, że nie spodziewała się wygranej w polskich preselekcjach, bo startowało tam wiele wspaniałych osób ze świetnymi piosenkami i głosami. Z Alicją bardzo długo przygotowywałyśmy się do tego sukcesu. Zastanawiałam się, kto napisze nam tekst piosenki. Marek Kościkiewicz bardzo fajnie podszedł do tematu, bo zapytał się o czym chcemy śpiewać – opowiadała Anna Czenczek dodając, że słowa tylko siłą naszych serc możemy coś zbudować są w utworze Mój Dom niezwykle ważne, bo ona sama wierzy, że poprzez rozmowę i współpracę możemy w życiu wiele osiągnąć.

Śpiewać będę po polsku, to jest już pewne – poinformowała Alicja Rega. Wiadomo, że wersja angielska jest już przygotowana (aranżacja Tomasza Filipczaka), ale będzie dostępna dopiero po zakończeniu Konkursu Piosenki Eurowizji. Tym samym Polska wraca do śpiewania utworu na JESC w całości w języku narodowym, co wcześniej (z racji innego regulaminu) robiły dwie reprezentantki – Kasia Żurawik i zespół KWADro. Oliwia Wieczorek rok temu wykonała Nie zapomnij po polsku i po angielsku. Chociaż rok temu zwycięska piosenka Mzeo była wykonana w 100% po gruzińsku, większość państw zdecydowała się w tym roku dorzucić fragment w języku angielskim. Na pełny tekst w języku narodowym zdecydowały się Białoruś (po rosyjsku), Polska, Portugalia, Gruzja, Irlandia (po irlandzku) i Serbia (oraz oczywiście Australia).

Wiadomo, że Alicja Rega wystąpi na scenie Eurowizji Junior w kreacji rzeszowskiej projektantki Basi Olearki i makijażem przygotowanym przez Kingę Bednarz. Będzie też miała na sobie biżuterię Giorre. Postanowiliśmy, że postawimy na naszych zdolnych ludzi z Rzeszowa – przyznał Bartek Ligęza, stylista polskiej reprezentantki. Polska ekipa już w ten weekend wylatuje do stolicy Gruzji, gdzie odbędą się próby przed finałem Eurowizji Junior 2017. Po raz pierwszy w historii konkursu, EBU zorganizuje głosowanie internetowe i umożliwi oddanie głosu z Polski… na Polskę. O zasadach plebiscytu informowaliśmy już wcześniej – szczegóły dostępne są TUTAJ.

Eurowizja Junior

Alicja Rega – nasza nadzieja na zbliżającym się finale Eurowizji Junior

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 16 listopada 2017

Źródło: TVP3 Rzeszów,fot.: TVP3 Rzeszów

2 KOMENTARZE