Jak poradziła sobie Alicja Szemplińska w trzecim odcinku? fot. Eurovision.de / Kozaczek.pl

Za nami trzeci odcinek ESC Songcheck 2020. Program organizuje niemiecki portal Eurovision.de w celu wybrania najlepszej piosenki odwołanej Eurowizji 2020. Podczas czterech odcinków formatu usłyszymy wszystkie 41 utworów. W trzecim odcinku prowadzący Alina Stiegler i Stefan Spiegel oraz widzowie ocenili polską propozycję – Empires. Jak poradziła sobie Alicja Szemplińska?

Choć Eurowizja 2020 została odwołana, wiele krajów stara się zastąpić konkurs. Jedną z alternatyw sympatyków konkursu w Niemczech jest ESC Songcheck. W trakcie czterech odcinków programu jego gospodarze oraz widzowie ocenią wszystkie konkursowego propozycje. W wyborze najlepszej kompozycji Eurowizji 2020 pomagają eurowizyjni eksperci, dziennikarze, komentatorzy, fani, byli reprezentanci. Ogólny wynik danej piosenki oblicza się na podstawie średniej arytmetycznej ocen widzów i gospodarzy formatu.

ESC Songcheck 2020 – dowiedz się więcej!

Alicja Szemplińska w ESC Songcheck 2020

Alicja Szemplińska i jej eurowizyjny utwór Empires została pokazana jako dziewiąta w kolejności. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla fanów naszej reprezentantki. Alicja Szemplińska została źle oceniona w trzecim odcinku ESC Songcheck 2020. Ekspertom eurowizyjnym nie spodobała się piosenka Empires, którą uznali za nudną i zbyt monotonną. Nie uniknięto porównań do piosenki Jamesa Bonda i odniesienia do utworów  w eurowizyjnej stawce skomponowanych w podobnych stylu. Wokalistkę doceniono za warunki wokalne.

Jestem zawsze zaskoczony, jak 3 minuty mogą być tak długie. 

Consi, redaktor radia SWR3


Dziękuję Polsko za udział w tym roku, ale niestety nie jest to nic ciekawego. Nie podoba mi się jej barwa głosu. 

Freshtorge, aktor


I kolejna piosenka w stylu Jamesa Bonda. Trzeba przyznać, że pod koniec utworu świetnie sobie radzi z wysokimi dźwiękami. 

Peter Urban, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji


„Empires” jest bardzo zbliżona do piosenki Jamesa Bonda. Widzę to w wykonaniu z dużą orkiestrą i w sposób bardzo dramatyczny. 

Jane Comerford, główna wokalistka grupy Texas Lightning reprezentującej Niemcy na Eurowizji 2006


„Empires” jest zawsze porównywana do Jamesa Bonda, Ale ta piosenka nie jest utworem w tym stylu. Bardziej jest podobna do Billie Eilish, która zaczęła trend na Jamesa Bonda w 2020 roku. 

William Lee Adams, redaktor naczelny jednego z najbardziej popularnych portali o Eurowizji – Wiwibloggs.


Piękna, nie zbyt pompatyczna piosenka. 

Broder Bresse


Zdecydowanie ma świetny głos. 

Lea Mirzanli, aktorka


ESC Songcheck 2020 – wyniki trzeciego odcinka

Prowadzącym Alinie Stiegler i Stefanowi Spieglowi utwór Empires też nie przypadł do gustu. Przyznali mu zaledwie po 3 punkty. W głosowaniu publiczności polska piosenka osiągnęła rezultat w postaci 5,1 punkta. W ten sposób Alicja Szemplińska zajęła siódme miejsce w trzecim odcinku z uśrednioną notą – 4,05, wyprzedzając Mołdawię, San Marinoi czy Estonię. Obecnie w tabeli plasuje się dopiero na 23. pozycji na 29 dotąd ocenionych kompozycji. Zwycięzcą odcinka został Daði og Gagnamagnið z Islandii z piosenką Think About Things.

  • Islandia: Daði og Gagnamagnið – Think About Things – 10,5 punktów (10, 10, 12 )
  • Austria: Vincent Bueno – Alive – 6.25 punktów (6, 8, 5)
  • Grecja: Stefania – Superg!rl – 6.15 punktów (5.8, 6, 7)
  • Czechy: Benny Cristo – Kemama – 6.1 punktów (5.2, 6, 8)
  • Hiszpania: Blas Cantó – Universo – 5.85 punkty (5.7, 8, 4)
  • Serbia: Hurricane – Hasta La Vista – 5.65 punktów (5.8, 5, 6)
  • Polska: Alicja Szemplińska – Empires –  4.05 punktów (5.1, 3, 3)
  • Mołdawia: Natalia Gordienko – Prison – 3.9 punktów (3.8, 2, 6)
  • San Marino: Senhit – Freaky! – 3.25 punktów (4.5, 2, 2)
  • Estonia: Uku Suviste – What Love Is – 2.15 punktów (3.3, 1, 1)

ESC Songcheck 2020 – co wiemy?

Dziś czwarty i ostatni odcinek ESC Songcheck 2020 na portalu Eurovision.de. Usłyszymy eurowizyjne piosenki z Albanii, Łotwy, Finlandii, Armenii, Szwajcarii, Danii, Portugalii, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Ten ostatni kraj jako gospodarz nie będzie oceniony. Czwarta odsłona formatu już o godz. 20:00 na portalu Eurovision.de. Pozostałe odcinki są dostępne na oficjalny kanale programu w serwisie YOUTUBE.

Źródło: Eurovision.de, YouTube

2 KOMENTARZE