Alicja Szemplińska wraz z jurorami programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020", fot. Instagram.com/alicjaszemplinska

Poznaliśmy wyniki polskich preselekcji Szansa Na Sukces Eurowizja 2020. Zwyciężyła Alicja Szemplińska i to właśnie ona z utworem Empires będzie bronić polskich barw na tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie! Ile punktów w finale zdobyła Alicja? Jak prezentują się szczegółowe wyniki Szansy Na Sukces? Szczegóły poniżej. 

W odcinku finałowym o reprezentowanie Polski na Eurowizji walczyło trzech wykonawców, którzy zwyciężyli w poszczególnych odcinkach eliminacyjnych. Oprócz Alicji Szemplińskiej, w gronie finalistów znalazła się również Kasia Dereń oraz Albert Černý.

Na wyniki złożyło się głosowanie telewidzów oraz jurorów w składzie: Grzegorz Urban, Konrad Smuga oraz  Anna Cyzowska – Andura.  Michał Szpak, Cleo oraz Gromee pojawili się w programie jako goście. To właśnie covery eurowizyjnych utworów zaśpiewali finaliści w pierwszej części Szansy Na Sukces. Kasia Dereń wykonała Satelite Leny (zwyciężczyni Eurowizji 2010, Niemcy)  Alicja Szemplińska zmierzyła się z Euphoria Loreen (zwyciężczyni Eurowizji 2012, Szwecja)  natomiast Albert Černý zaśpiewał eurowizyjne Fairytale Alexandra Rybaka (zwycięzca Eurowizji 2009, Norwegia)

W drugiej części show artyści zaprezentowali swoje własne kompozycje. Alicja zaśpiewała anglojęzyczne Empires, podobnie Albert Černý ze swoim zespołem Lake Malawi, który wykonał utwór Lucy. Na anglojęzyczną wersję utworu pt. Count on me  postawiła też Kasia Dereń.

Szansa Na Sukces Eurowizja 2020: szczegółowe wyniki: 

3. Miejsce – Kasia Dereń – 2 punkty (1 punkt od widzów i 1 od jury)

2. Miejsce – Albert Cerny – 6 punktów (3 punkty od widzów i 3 od jury)

1. Miejsce – Alicja Szemplińska – 10 punktów (5 punktów od widzów i 5 od jury) 

Alicja Szemplińska: kim jest nasza reprezentantka?

Młoda artystka urodziła się 29 kwietnia 2002 roku w Ciechanowie. W 2016 roku zwyciężyła w popularnym programie Hit! Hit! Hurra! natomiast trzy lata później święciła triumf również w dziesiątej edycji The Voice of Poland. Co ciekawe, trafiła do drużyny Tomsona i Barona, czyli mentorów Viki GaborThe Voice Kids, która w listopadzie wygrała Eurowizję Junior. Czy to dobry omen? Tego dowiemy się w maju w Rotterdamie.

Alicja Szemplińska – kim jest finalistka programu Szansa na sukces?

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. Na tegorocznej Eurowizji Polskę będzie reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Artystka wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału.

Źródła: TVP; Eska.pl

11 KOMENTARZE