Alicja Szemplińska od momentu zwycięstwa w programie Szansa na Sukces nie zwalnia tempa. Wywiady, promocja singla, spektakularny występ podczas wiosennej ramówki TVP, a teraz oficjalny teledysk do Empires. Czy kadry z oficjalnego wideo zostaną przełożone na prezentację sceniczną podczas Eurowizji? 

Alicja Szemplińska już podczas wywiadu dla eurowizja.org, udzielonego zaraz po wygranej w Szansie na Sukces, zapowiedziała nam pojawienie się wideo do utworu Empires w najbliższych dniach. Ostatnio nasza reprezentantka wystąpiła m.in. podczas wiosennej ramówki TVP, gdzie zaprezentowała konkursową piosenkę w zupełnie nowej jakości. Fani Eurowizji byli zachwyceni nie tylko wyższymi dźwiękami w końcówce utworu, ale i większą swobodą artystki.

https://www.instagram.com/p/B9Fe_BrJaxc/

Alicja Szemplińska – Empires: obejrzyj teledysk!

Zgodnie z zapowiedziami teledysk do utworu Empires zawiera kadry z archiwalnych materiałów pokazujących wojnę i negatywne skutki wpływu człowieka na nasz świat.

Jak Alicja Szemplińska przyznała w wywiadzie dla portalu onet.pl, ma swój autorski pomysł na prezentację sceniczną na Eurowizji. Jest świadoma, że produkcja przygotowała własną wizję występu i ma nadzieję, że uda im się znaleźć złoty środek. Zapewniła, że kluczowym elementem stagingu będą wizualizacje. Domyślamy się, że będą odnosić się do kadrów przedstawionych w teledysku. Na scenie mają pojawić się także chórki.

Alicja Szemplińska: co wiemy?

Mimo że Alicja Szemplińska w tym roku skończy dopiero osiemnaście lat, ma już na swoim koncie zwycięstwa w dwóch telewizyjnych programach talent show. W 2016 r. wzięła udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym Hit, Hit, Hurra! Wykonaniem utworu Listen z repertuaru Beyoncé zapewniła sobie nie tylko wygraną, ale również możliwość ćwiczenia śpiewu u boku Setha Riggsa – trenera Prince’a czy Michaela Jacksona. Warto wspomnieć, że w finale rywalizowała z Alicją Regą – późniejszą reprezentantką Polski na Eurowizji Junior w 2017 r. Natomiast pod koniec ubiegłego roku zwyciężyła w dziesiątej edycji The Voice of Poland, gdzie jej mentorami byli Baron i Tomson. Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie. Konkursową piosenkę Empires przygotowali Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek (twórcy m.in. utworu Superheroes Viki Gabor). Wspomaga ich Laurell Barker, autorka zeszłorocznych piosenek eurowizyjnych piosenek ze Szwajcarii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.