Alicja Szemplińska zawalczy o reprezentowanie Polski w Rotterdamie. Tuż przed finałem programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 spotkała się z naszym redaktorem, któremu zdradziła szczegóły przygotowań. Przy okazji skomentowała plotki dotyczące rzekomej manipulacji wynikami selekcji. Jaki utwór zaśpiewa? Kim są autorzy eurowizyjnej piosenki? Obejrzyj nasz wideo-wywiad!

Alicja Szemplińska wygrała drugi odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020, w którym zaśpiewała przebój To nie ja! Edyty Górniak. Jej interpretacja najbardziej spodobała się jurorom, dzięki czemu zapewniła sobie miejsce w niedzielnym finale eliminacji. O reprezentowanie Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji zawalczą z nią Kasia Dereń i Albert Černý.

Chórzystka Gromee’ego i Lukasa Meijera zawalczy o udział w Eurowizji 2020!

Były reprezentant Czech na Eurowizji w finale Szansy na sukces

Alicja Szemplińska o finale programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020

W wywiadzie dla Eurowizja.org Alicja Szemplińska zdradziła, jaki utwór zaśpiewa w finale eurowizyjnej Szansy na sukces. Ujawniła, kto napisał konkursowy singiel oraz jak wyglądają przygotowania do finałowego występu.

Nie mogliśmy nie zapytać o kontrowersje, które pojawiły się w sieci po emisji odcinka Szansy na sukces z Alicją Szemplińską. Internauci twierdzą, że uczestniczka była faworyzowana, czemu ona zaprzeczyła, mówiąc:

Każdy z nas musiał przygotować wszystkie utwory i miałam przygotowane inne opcje. To nie było tak, że nauczyłam się tylko jednego utworu… Wszyscy uczestnicy nauczyli się wszystkich  utworów. Nie było idealnie, ale w finale postaram się nie zawieść widzów i pokazać, na co mnie stać

Co jeszcze powiedziała o występie w Szansie na sukces? Co chciałaby pokazać na eurowizyjnej scenie? Dlaczego właściwie chce wystąpić w konkursie Eurowizja 2020 w Rotterdamie?

Wywiad-wideo z Alicją Szemplińską znajdziesz na górze strony.