Alicja Szemplińska wykona w Rotterdamie piosenkę "Empires", fot. Konrad Szczęsny

Alicja Szemplińska wygrała finał programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 i dzięki temu będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. W Rotterdamie wykona utwór Empires. W wywiadzie dla eurowizja.org opowiedziała nam o towarzyszących jej emocjach.

Alicja Szemplińska najpierw wygrała odcinek półfinałowy, w którym wykonała legendarny przebój Edyty Górniak, To Nie Ja. Dziś w finale programu ponownie okazała się najlepsza, zdobywając maksymalną liczbę punktów od jury i telewidzów. 17-latka z Ciechanowa wykonała zwycięski utwór z Eurowizji 2012, Euphoria oraz autorską propozycję Empires. O przesłaniu utworu opowiedziała w wywiadzie dla portalu eurowizja.org.

Ona porusza bardzo ważne problemy naszego świata. to, co się teraz dzieje. […] bardzo się cieszę z tego, że mogę o takich rzeczach śpiewać.

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020

Podczas programu jurorzy, byli reprezentanci Polski na Eurowizji, nie szczędzili rad uczestnikom Szansy na Sukces. Gromee zdradził nam, co jest kluczowe podczas eurowizyjnego występu oraz wrócił wspomnieniami do Eurowizji 2018.

Faktycznie trzeba wnosić na scenę eurowizyjną, z tego, co ja dzisiaj widzę: naturalność i szczerość. […] Myślę, że Alicja ma ogromną szansę, ale musi to zaśpiewać z otwartym sercem, otwartą głową i przede wszystkim zrobić to z radością.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=om91-RjTr8k&feature=emb_logo

Alicja Szemplińska: co o niej wiemy?

Mimo że Alicja Szemplińska w tym roku skończy dopiero osiemnaście lat, ma już na swoim koncie zwycięstwa w dwóch telewizyjnych programach talent show. W 2016 r. wzięła udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym Hit, Hit, Hurra! Wykonaniem utworu Listen z repertuaru Beyoncé zapewniła sobie nie tylko wygraną, ale również możliwość ćwiczenia śpiewu u boku Setha Riggsa – trenera Prince’a czy Michaela Jacksona. Warto wspomnieć, że w finale rywalizowała z Alicją Regą – późniejszą reprezentantką Polski na Eurowizji Junior w 2017 r. Natomiast pod koniec ubiegłego roku zwyciężyła w dziesiątej edycji The Voice of Poland, gdzie jej mentorami byli Baron i Tomson. Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie.