Alicja Szemplińska podczas drugiego odcinka eurowizyjnej "Szansy na sukces" (fot. eurowizja.tvp.pl)

Alicja Szemplińska wygrała program Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. 17-latka z Ciechanowa będzie reprezentować Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. W Rotterdamie wykona utwór Empire, który już dziś możecie posłuchać. 

Alicja Szemplińska jest 23. reprezentantką Polski w historii naszych startów na Eurowizji. Będzie jedną z najmłodszych uczestniczek tegorocznego konkursu oraz drugą najmłodszą, po Sashy Strunin, artystką z naszego kraju występującą na Eurowizji.

Alicja Szemplińska – Empires

W finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska wykonała cover przeboju Loreen Euphoria, z którym piosenkarka wygrała Eurowizję 2012. O zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu nasza reprezentantka starała się z utworem Empires. Sama o swojej piosence mówi w następujący sposób:

Będzie to ballada, ale z przytupem, z powerem. Myślę, że będzie to coś innego. Coś innego niż mój singiel „Prawie My”. Zupełnie w inną stronę, jednak myślę, że w tej piosence będę w stu procentach ja.

Wcześniej, w rozmowie z portalem eurowizja.org, Alicja Szemplińska zdradziła, że jej piosenkę przygotowali Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Laurell Barker. Pierwsza dwójka to autorzy hitu Superhero, z który Viki Gabor wyśpiewała wygraną w Eurowizji Junior. Ich ostatnią produkcją jest piosenka Jak Gdyby Nic, która jest premierowym singlem zwycięzcy trzeciej edycji The Voice Kids, Marcina Maciejczaka. Z kolei Laurell Barker jest dobrze znana fanom Eurowizji. To ona napisała dwie ostatnie propozycje reprezentujące Szwajcarię w konkursie. Druga z nich, She Got Me, ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu podczas finału w Tel Awiwie. W tamtym roku o zwycięstwo biły się także dwie inne jej kompozycje – Sisters (Niemcy) oraz Bigger Than Us (Wielka Brytania).

Alicja Szemplińska: co o niej wiemy?

Mimo że Alicja Szemplińska w tym roku skończy dopiero osiemnaście lat, ma już na swoim koncie zwycięstwa w dwóch telewizyjnych programach talent show. W 2016 r. wzięła udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym Hit, Hit, Hurra! Wykonaniem utworu Listen z repertuaru Beyoncé zapewniła sobie nie tylko wygraną, ale również możliwość ćwiczenia śpiewu u boku Setha Riggsa – trenera Prince’a czy Michaela Jacksona. Warto wspomnieć, że w finale rywalizowała z Alicją Regą – późniejszą reprezentantką Polski na Eurowizji Junior w 2017 r. Natomiast pod koniec ubiegłego roku zwyciężyła w dziesiątej edycji The Voice of Poland, gdzie jej mentorami byli Baron i Tomson. Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie.

https://www.instagram.com/p/B86oYofHGAX/

1 KOMENTARZ