Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. (fot. Instagram/szansanasukces.opole2020)

Reprezentantka Polski na odwołanej Eurowizji 2020 w Rotterdamie – Alicja Szemplińska, zaprezentowała dzisiaj swój nowy singiel! Co wiemy o piosence Gdzieś?

Długo wyczekiwany utwór od Alicji Szemplińskiej już został opublikowany. Trzeci singiel młoda wokalistka stworzyła w gospelowym, ciepłym klimacie. Piosenka opowiada o tym, jak każdy człowiek poszukuje swojego miejsca na świecie.

Alicja Szemplińska: Gdzieś nowym singlem

Nowy singiel Alicji Szemplińskiej nosi tytuł Gdzieś, a jego premiera miała miejsce dzisiaj. Za produkcję utworu odpowiadają Bogdan Kondracki i Karolina Kozak. Warto zaznaczyć, że piosenka nie będzie mogła reprezentować Polski podczas Eurowizji 2021, ponieważ jej premiera ma miejsce przed regulaminowym terminem 1 września. Nie wiemy też jeszcze, czy Telewizja Polska ponownie wybierze Alicję Szemplińską na swoją reprezentantkę w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Alicja Szemplińska: droga na Eurowizję

18-letnia wokalistka, znana już z udziału w programie Hit hit hurra!, w zeszłym roku zwyciężyła dziesiątą edycję programu The Voice of Poland. Wydała wtedy pierwszy singiel Prawie my. W 2020 roku wystartowała w programie Szansa na Sukces. Eurowizja 2020, który posłużył jako polskie preselekcje do konkursu w Rotterdamie. W drugim odcinku, w którym uczestnicy zmierzyli się z przebojami Eurowizji, zaśpiewała utwór To nie ja!, z którym Edyta Górniak reprezentowała Polskę w 1994 roku. Zwyciężyła odcinek i weszła do finału. Tam wykonała cover piosenki Loreen Euphoria – zwycięskiego utworu z Eurowizji 2012, a także własną eurowizyjną propozycję Empires. Po zwycięstwie w głosowaniu jury i widzów została reprezentantką Polski podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Wkrótce ukazał się teledysk do polskiej piosenki. 18 marca konkurs został odwołany ze względu na pandemię COVID-19.

źródło: Instagram @aliciaszemplinska