Reakcje na żywo podbijają ostatnio internet. Tak jak w zeszłym roku – postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą fani konkursu na temat piosenki Alicji Szemplińskiej – „Empires”, która będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Sprawdź, co myślą o tym najwięksi youtuberzy eurowizyjni!

French Baguette

Jestem bardzo podekscytowany, bo Polska wybiera swojego reprezentanta, za pomocą tego samego formatu „Szansa na sukces”, który przyniósł Polsce zwycięstwo w Eurowizji Junior 2019! Jestem bardzo podekscytowany i mam ogromne wymagania. Posłuchajmy więc utworu! O wow, ona ma świetny głos. Na razie przypomina mi to „Skyfall” Adele.

Oczekuje wielkiej eksplozji na koniec utworu. O tak, ona ma świetny głos i bardzo emocjonalny! Podsumowując: to było niesamowite, gratulacje Polsko. Alicja jest niesamowicie charyzmatyczna i ma dopiero 17 lat. Bardzo przeżywa ten utwór. Jeżeli on został dla niej skomponowany, to znakomicie jej podpasował. Jury na Eurowizji, pokocha ten utwór. Uważam, że to dobra propozycja do TOP 10 konkursu, ale muszą zrobić świetny staging! Bardzo bym chciał zobaczyć Polskę znowu w finale! Dobra robota!

ESC Mike

Wow, jaki głos! Tego się nie spodziewałem, ona wygląda bardzo niewinnie i młodo, a ma taki dojrzały głos. Utwór już od początku brzmi bardzo Bondowsko. Bardzo podoba mi się instrumental. Wow, Polsko – bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłaś. Myślę, że Polska poradzi sobie bardzo dobrze. Gratulacje i trzymam kciuki!

QuintoESC

Świetny głos! Chciałbym aby ten utwór był też po Polsku. Co do całości utworu – podoba mi się, ale spodziewałem się czegoś więcej. Refren jest świetny. Jej wokal jest bardzo mocny i uratował ten utwór. Przeciętna, poprawna piosenka ze świetnym wokalem.

ESCUnited (Matt)

Bardzo liczę na dobry utwór i to, że Polska w tym roku poradzi sobie świetnie, bo dwa ostatnie lata były dość ciężkie dla Polski. No tak, zacznij piosenkę od skrzypiec – i jestem cały Twój. So far, so good! Wow, takiego głosu się nie spodziewałem. Ma on bardzo mocny, ciemny i mistyczny dźwięk. Utwór idzie w stronę rock ballady. Jest dużo ballad w tym roku, mam nadzieję, że to nie obróci się przeciwko Alicji.

To co dobre: jej głos – jest świetny. Jest to mocna ballada – ktora zawsze jest mile widziana na Eurowizji i na pewno zaprocentuje u jury. Podoba mi się progresja piosenki i instrumental, szczególnie smyczki. Co mi się nie podobało: ostatnie dźwięki. Mam nadzieję, że Alicja popracuje nad nimi. Bardzo wybiło mnie to z atmosfery utworu. Nie wiem też jak publiczność oceni ten utwór – może być różnie. Ale generalnie – utwór mi się podoba i chyba zostanę jego fanem!

W oczekiwaniu na drugą część reakcji, sprawdź nasz kanał na YouTube, gdzie my reagujemy na piosenki reprezentantów innych krajów!