Ubiegłoroczna reprezentantka Rosji podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci pragnie ponownie spróbować swoich sił w narodowych preselekcjach!

12-letnia Alisa Kozhikina, zwyciężczyni programu „The Voice of Russia Kids” w 2014 roku, reprezentując Rosję podczas 12. Konkursu Piosenki Eurowizji na Malcie uplasowała się na 5. miejscu. Piosenkarka nie zamierza jednak kończyć swojej przygody z Konkursem i za pomocą portali społecznościowych poinformowała wszystkich o zgłoszeniu do narodowych preselekcji swojego utworu zatytułowanego “Stala Silneye”.

Tegoroczna propozycja znacząco różni się od utworu “Dreamer”, który możecie przypomnieć sobie tutaj:

Piosenka “Stala Silneye” to dzieło samej Alisy oraz Mikhaila Chertishcheva, natomiast autorką słów jest Slova Malevskaya. Poniżej prezentujemy profesjonalny teledysk, który powstał do wspomnianej propozycji:

Rosja zadebiutowała podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2005 roku. Zaledwie rok później wygrała dzięki duetowi Sióstr Tolmachevych, które reprezentowały swój kraj również podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze plasując się ostatecznie na 7. miejscu.

Poniżej przypominamy zwycięski utwór z 2006 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=Pw35pPj9BkQ

W historii swoich startów Rosja jeszcze nigdy nie uplasowała się poza pierwszą dziesiątką stawki, dlatego też rośnie apetyt na kolejne zwycięstwo w tym Konkursie. W tym celu rosyjski nadawca RTR, w odróżnieniu od ubiegłego roku kiedy to reprezentant został wybrany wewnętrznie, od początku sierpnia zaczął przyjmować zgłoszenia utworów spośród których zostanie wyłoniona ostateczna stawka uczestników narodowych preselekcji, które najprawdopodobniej zobaczymy niedługo, bo już pod koniec września w Moskwie. Ostateczna propozycja konkursowa zostanie wybrana w systemie 50/50, czyli zarówno przez jury, jak i telewidzów. Zwycięzca zostanie ogłoszony przez rosyjski kanał “Karusel”, a nagrodą jest nie tylko sam bilet do Sofii, ale również trzyletni kontrakt z nadawcą.

Ponowna wygrana Alisy podczas narodowych preselekcji ustanowiłaby rekord. Rosja stałaby się jedynym krajem wysyłającym po raz trzeci uczestników poprzednich konkursów – Katya Ryabova, która reprezentowała Rosję w 2009 i w 2011 roku oraz Lerika, która reprezentowała Mołdawię w 2011 roku, a następnie Rosję w 2012.

A Wy jak oceniacie szanse Alisy?

Źródła: oikotimes.com, wiwibloggs.com, junioreurovision.tv.

Fot: wiwibloggs.com