Bez niespodzianek na Malcie.

Zakończony finał maltańskich preselekcji wygrała faworytka – Amber, która w Wiedniu wykona utwór Warrior. Wokalistka zdobyła maksymalne noty, zarówno od widzów, jak i od wszystkich jurorów. Na drugim miejscu znalazła się Chrisabelle z chwytliwym  Rush. Ulubienice fanów, Ekklesia Sisters, zakończyły rywalizację w połowie stawki.

Tegoroczne selekcje maltańskie odbyły się na tej samej scenie, która tydzień temu gościła Eurowizję dla Dzieci. Wykorzystano wiele motywów znanych nam z tegorocznej dziecięcej edycji, między innymi Interval Acty oraz motywy muzyczne. Maltańczycy wydają się być bardzo dumni ze zorganizowanego przez siebie show.

Amber w maju w jednym z półfinałów będzie walczyć o finał Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Austrii. Czy podtrzyma dobrą passę? Przypomnijmy, że trzech poprzednich reprezentantów tego wyspiarskiego kraju wywalczyło awans, a Gianluca Bezzina (uczestnik tegorocznych selekcji) uzyskał w finale wysoką, 8. lokatę.

Źródło: tvm.mt

Foto: wiwibloggs.com  

4 KOMENTARZE

  1. No wreszcie Malta wysyła coś naprawdę ciekawego! Nie słyszałem wcześniej tej piosenki, ponieważ z braku czasu nie zdążyłem się zainteresować maltańskimi preselekcjami… Ale to jest świetne! Magiczny utwór, bardzo estetyczny, nowoczesny, wręcz majestatyczny pop! Może to nieco przesadne słowo: majestatyczny (w końcu to tylko zwykła piosenka 🙂 ), ale na tą chwilę, o tej porze nocy/ranka trudno mi znaleźć inne :).

    To fajnie, że już praktycznie na początku sezonu wyborów eurowizyjnych jest okazja aby poznać taką wspaniałą piosenkę! Nie będę już teraz osądzał, czy stanie się moim faworytem (lub jednym z faworytów), ponieważ jest na to za wcześnie – może się przecież jeszcze pojawić dużo, nawet lepszych, utworów z różnych krajów. Ale już teraz mogę powiedzieć, że na pewno chętnie zobaczyłbym i usłyszał tą piosenkę w finale w Wiedniu. Brawo Malta! Po świetnej organizacji JESC, i świetnej scenie, teraz naturalną koleją rzeczy jest świetny utwór na dorosłą Eurowizję!