Finał Supernovy za nami!

Przed chwilą zakończył się finał łotewskich selekcji ‚Supernova’. Nowy format miał pomóc w wyborze odpowiedniego reprezentanta, który wreszcie przełamałby passę złych eurowizyjnych wyników. Zwyciężyła Aminata Savodogo, z piosenką Love Incjected. Wokalistka jest jednocześnie twórczynią piosenki.

Nie odbył się jednak superfinał. Drugie miejsce zajął Markus Riva, trzecie – zespół Elektrofolk, a czwarte – MNTHA. Gościem specjalnym show był między innymi zespół Prata Vetra (dawniej Brainstorm), który reprezentował Łotwę w roku jej debiutu, 2000. Zaprezentowali oni swój nowy singiel, Ziemu apēst. 

Łotwa zmierzy się z Polską 21 maja, w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 w Wiedniu.

 

 

Foto: eurovision.tv

5 KOMENTARZE

  1. Świetna piosenka! Dosyć oryginalna, nieco tajemnicza i egzotyczna… Wspaniały głos, melodia oraz muzyka. Myślę, że powinna osiągnąć całkiem dobre miejsce na ESC 2015 w Wiedniu. Nie będzie w moim osobistym rankingu na pierwszym miejscu (które zajmują Włochy – i na razie tak zostanie), ale na pewno w ścisłej czołówce. W każdym razie, to silna konkurencja dla Polski… Oby TVP się postarała i nie wybrała czegoś niezbyt dobrego, przeciętnego lub tylko dobrego…

  2. Tak Jest!
    Liczyłem na to, że Łotysze wybiorą tą piosenkę i się nie przeliczyłem 🙂
    Uwielbiam ją i słucham już od miesiąca – obecnie jest to mój numer 1 na tegorocznej Eurowizji (i chyba ciężko będzie komukolwiek ją zastąpić jako mojego faworyta).
    Do boju Łotwo 🙂