Ania Karwan podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, for. J. Bogacz, TVP

OGAE Song Contest 2019 wchodzi w decydującą fazę. Jak co roku OGAE Polska wybrało przedstawiciela naszego kraju w jednym z konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Spośród 15 finałowych propozycji 74 członków Stowarzyszenia oddało najwięcej głosów na utwór Ani Karwan Głupcy.

W pierwszym etapie selekcji polskiej propozycji do OGAE Song Contest 2019 członkowie Stowarzyszenia zgłaszali swoje ulubione piosenki, opublikowane w 2018 lub 2019 roku. Utwory nie mogły trwać dłużej niż cztery minuty, a ich tekst powinien być napisany w języku polskim.

Łącznie zostało zgłoszonych 61 piosenek, z których do kolejnego etapu zakwalifikowano dziesięć z największą liczbą głosów. Kolejnych pięć zostało wylosowanych z puli wszystkich propozycji podczas 16. Konwentu OGAE Polska. Zwycięski utwór oraz wykonawcę wybrało 74 członków Stowarzyszenia w głosowaniu przeprowadzonym w „systemie eurowizyjnym” (1-8, 10 i 12 pkt), przyznając punkty dla dziesięciu – ich zdaniem – najciekawszych kompozycji.

OGAE Song Contest 2019 – polskie propozycje:

 • Afromental – Odpowiedz
 • Ania Karwan – Głupcy
 • Ania Karwan – Słucham Cię w radiu co tydzień
 • Daria Zawiałow – Nie dobiję się do Ciebie
 • Dawid Podsiadło – Nie ma fal
 • Doda – Nie mam dokąd wracać
 • Flirtini ft. Piotr Zioła – Dziki brzeg
 • Golec uOrkiestra & Gromee – Górą Ty
 • Julia Wieniawa – Nie muszę
 • Męskie Granie – Sobie i wam
 • Natalia Zastępa – Nie żałuję
 • Roksana Węgiel – Dobrze jest jak jest
 • Rosalie Stendek – Więcej
 • Sarsa – Tęskno mi
 • Żywiołak – Sol Invictus

OGAE Song Contest 2019 – wyniki OGAE Polska

Największą liczbę punktów uzyskała propozycja Ani Karwan Głupcyktóra łącznie zdobyła 457 punktów, w tym 15 najwyższych not 12 pkt. Nieco mniej, bo 435 punktów przypadło na konto zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, Roksanie Węgiel, której przebój Dobrze jest jak jest z debiutanckiego albumu Roxie zajął drugie miejsce w plebiscycie. Czołową trójkę z dorobkiem 380 punktów zamknął singiel Sobie i Wam zespołu Męskie Granie, złożonego z czołowych polskich wykonawców, m.in. Katarzyny Nosowskiej, Organka, Zalewskiego i Igo, biorących udział w trasie koncertowej o tej samej nazwie.

Ania Karwan – biografia, życiorys, single

Ania Karwan to 33-letnia wokalistka, która karierę rozpoczynała w talent show Droga do gwiazd. Następnie swoich sił próbowała w innych popularnych formatach: Must Be the Music. Tylko Muzyka oraz The Voice of Poland. Tam dotarła do finału siódmej edycji programu, zajmując 3. miejsce. Wykonany w programie cover utworu Zdzisławy Sośnickiej Aleja gwiazd jest do dziś jednym z najczęściej odtwarzanych materiałów na oficjalnym kanale The Voice of Poland w serwisie YouTube.

W 2018 roku Ania Karwan wydała singiel Głupcy, który był notowany w najpopularniejszych, krajowych zestawieniach muzycznych. W czerwcu została laureatką konkursu Premiery podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę Słucham Cię w radiu co tydzień, która zajęła czwarte miejsce w naszym konkursie.

W ubiegłym roku Polskę w OGAE Song Contest reprezentowała Cleo (Eurowizja 2014) z piosenką Łowcy gwiazd, która uplasowała się na 12. pozycji z dorobkiem 44 punktów. Zwyciężyła Wielka Brytania. Polska wygrała konkurs tylko raz – w 1998 roku najlepsza okazała się piosenka Natalii Kukulskiej Im więcej Ciebie, tym mniej.

OGAE Song Contest 2019 – pełne wyniki:

 1. Ania Karwan – Głupcy (457 punktów)
 2. Roksana Węgiel – Dobrze jest jak jest (435 punktów)
 3. Męskie Granie – Sobie i wam (380 punktów)
 4. Ania Karwan – Słucham Cię w radiu co tydzień (371 punktów)
 5. Doda – Nie mam dokąd wracać (360 punktów)
 6. Dawid Podsiadło – Nie ma fal (349 punktów)
 7. Julia Wieniawa – Nie muszę (345 punktów)
 8. Sarsa – Tęskno Mi (329 punktów)
 9. Daria Zawiałow – Nie dobiję się do Ciebie (323 punkty)
 10. Golec uOrkiestra & Gromee – Górą Ty (263 punkty)
 11. Rosalie Stendek – Więcej (219 punktów)
 12. Natalia Zastępa – Nie żałuję (139 punktów)
 13. Afromental – Odpowiedz (112 punktów)
 14. Żywiołak – Sol Invictus (109 punktów)
 15. Flirtini ft. Piotr Zioła – Dziki brzeg (96 punktów)

Zobacz teledysk do zwycięskiej piosenki:

1 KOMENTARZ