Urodzony w Maroko Basim wygrał Dansk Melodi Grand Prix i będzie reprezentował Danię w finale Eurowizji 2014! Jego utwór to „Cliche Love Song”.

Dansk Melodi Grand Prix zakończone! W I rundzie zwycięzcami okazali się Basim, Michael Rune ft. Natascha Bessez i Rebekka Thornbech, co oznacza, że z rywalizacji już na tym etapie odpadł jeden z faworytów – Bryan Rice. W superfinale Jurorzy byli zgodni – każdy przyznał maksymalną notę Basimowi. Podobnego zdania byli widzowie, którzy dali mu 15 punktów, co oznacza, że zdobył 50% poparcia w głosowaniu sms. Na drugim miejscu zremisowali pozostali superfinaliści – otrzymali tyle samo punktów (łącznie po 15).

Zwycięzca oprócz możliwości reprezentowania Danii na własnej ziemi podczas finału Eurowizji, otrzymał także 100 tysięcy duńskich koron.

Poniżej prezentujemy zwycięski utwór:

Źródło: DR, fot. MedleyStudios

8 KOMENTARZE

  1. Mieli takie piosenki w Dansk Melodi, był taki wybór pomiędzy popowymi hitami, balladami, piosenką po duńsku :D, a wybrali takiego irytującego przeciętniaka, którego nie da się wysłuchać do końca. Irytujący koleś, jego głos, zachowanie na scenie, melodia. Wkurzyłam się.

  2. A mi się tam podoba (chyba jedyny wybór dzisiejszego wieczoru który mi przypadł do gustu). Radosna prosta piosenka i do tego fajnie zaśpiewana – oczywiście nic wybitnego ale mega pozytywna i przyjemnie się słucha. Na plus 🙂