Popołudniowy finał preselekcji ukraińskich do Eurowizji dla Dzieci 2015 wygrała Anna Trincher z utworem „Pochny z sebe”, który zaśpiewała w języku narodowym oraz po angielsku.

Selekcyjne show zorganizowano w Kijowie na świeżym powietrze, tuż nad brzegiem Dniepru. W finale wystartowało 14 utworów, a o tym, kto pojedzie do Bułgarii, decydowali widzowie i jurorzy. Anna otrzymała od widzów prawie 4,9 tys. głosów, co dało jej maksymalną notę 14 punktów. Docenili ją również jurorzy, więc wokalistka pokonała rywali otrzymując maksymalne noty od obu decyzyjnych członów. Drugie miejsce zajęły Mariya Korogodska (10 punktów od jury i 13 od widzów) oraz Viktoria Svyatogor (11 punktów od jury i 12 od widzów).

Gośćmi specjalnymi preselekcji były dotychczasowe reprezentantki Ukrainy na Eurowizji dla Dzieci, a także m.in. Zlata Ognevich (ESC 2013). Laureatka drugiego miejsca na JESC 2013 – Sofia Tarasova – współprowadziła program. Co ciekawe, z tej samej edycji JESC pochodzi Ilya Volkov, który wczoraj był jednym z gospodarzy finału na Białorusi.

Poniżej posłuchać można utworu „Pochny z sebe” w wersji studyjnej i na żywo:

https://www.youtube.com/watch?v=D2u1oG4xyHQ

https://www.youtube.com/watch?v=8m7CcGkRORI

żródło: Pershyj, fot. VK