Duński nadawca DR publikuje kolejne informacje na temat przyszłorocznego Melodi Grand Prix 2017.

W ostatnim czasie mamy wręcz zatrzęsienie informacjami na temat przyszłorocznej Eurowizji. Jedne kraje zdecydowały się na wybór wewnętrzny, a inne ujawniają wieści na temat wyborów wewnętrznych. Ilość informacji na ten temat jest różnorodna.

Niektóre kraje już nawet opublikowały skrócone, bądź też częściowo skrócone listy kandydatów-reprezentantów. W rollercoasterze eurowizyjnych wiadomości stoicki spokój zachowuje jednak Dania, która dawkuje swoje ogłoszenia.

Dziś narodowy nadawca DR ogłosił prowadzących finał duńskiego Melodi Grand Prix. Do tej zaszczytnej roli wybrano dziennikarkę telewizyjną Annette Heick oraz Johannesa Nymarka, który niegdyś sam był na Konkursie Piosenki Eurowizji jako uczestnik. Razem z kolegami Sørenem Bregendalem oraz Martinem Skriverem współtworzył formację Lighthouse X, którą pamiętamy z tegorocznej imprezy, gdzie prezentowano utwór „Soldiers of Love”. Jak wiemy wizyta w Sztokholmie przyniosła katastrofalne skutki. Ich propozycja nie awansowała do finału, zajmując 17. na 18 miejsc możliwych w drugim półfinale, z dorobkiem 34 punktów.

Ten fakt przyczynił się do dwóch rzeczy. Po pierwsze: pośrednio to właśnie przez to swoją działalność artystyczną zakończył ten boysband. I w końcu, druga z rzędu porażka Danii na Eurowizji skłoniła publicznego nadawcę do przemyślenia sposobu wyboru finałowych piosenek do przyszłorocznego finału preselekcji. Jak zapewnia nas szef działu rozrywki, Jan Lagermand Lundme poziom przygotowywanego widowiska ma być bardzo wysoki.

Poinformowano również, że spośród rekordowej ilości 1115 propozycji nadesłanych do publicznego nadawcy, wybrano już finałową dziesiątkę. Według duńskiego nadawcy, było mało dość interesujących propozycji, więc przebieg procesu był szybki. W procesie selekcji utworów uczestniczyli duńscy fani Eurowizji, zrzeszeni w tamtejszym OGAE. Dwa miesiące temu udostępniono im 41 utworów, pre-selekcjonowanych przez Cutfathera, spośród których fani wybrali kilka do ścisłego finału. Kto wystąpi podczas tego finału? Mamy dowiedzieć się niebawem.

Finał Dansk Melodi Grand Prix odbędzie się 25 lutego 2017 roku.

Źródło: dr.dk
Zdjęcie: Agnete Schlichtkrull / DR