Ari Ólafsson będzie reprezentować Islandię w Lizbonie! Po emocjonującym finale islandzkich eliminacji poznaliśmy zwycięską piosenkę.

Zakończył się właśnie finał islandzkich selekcji Söngvakeppnin. Finał uświetnili swoim występem Robin BengtssonEmmelie de Forest i ubiegłoroczna reprezentantka Islandii, Svala.

Odcinek finałowy podzielony był na dwie rundy. Po zsumowaniu głosów jurorów oraz televotingu do tzw. super finału awansowali Ari Ólafsson oraz Dagur Sigurðarson. W dogrywce głosowali jedynie widzowie i to oni zdecydowali, komu powierzą reprezentowanie kraju. Zaszczyt ten otrzymał Ari Ólafsson i jego piosenka Our Choice.

Ari Ólafsson ma 19 lat i pochodzi z Reykjaviku. Miał zaszczyt zostać przyjętym do prestiżowej Royal Academy School of Music w Londynie na pełne stypendium. Uczył się także w Söngskólanum w Reykyaviku. W 2015 wystąpił w islandzkiej wersji The Voice, trafiając do drużyny Helgi Björnssona. Uczestniczył także w islandzkim Mam Talent. Wkrótce więcej informacji na jego temat, a tymczasem przypomnijmy jego finałowy występ:

Islandia wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2018.

Źródło: RÚV, fot. RÚV