Tydzień temu dobiegł końca etap przesłuchań jurorskich. Teraz „Depi Evratesil” wkracza w decydującą fazę. Do półfinałów awansowało 24 osób, a w ostatnim etapie selekcyjnym zobaczymy tylko 12 uczestników. Widzowie mają już krótką listę potencjalnych ormiańskich reprezentantów na Eurowizję. Pytanie tylko, czy będą mieli oni szansę zagłosować na swoich ulubieńców?

Najwięcej pochlebnych komentarzy zarówno na oficjalnym fanpage’u jak i oficjalnym kanale Youtube programu zbierają: Hasmik Shiroyan, Alexander Plato, Gevorg Harutyunyan oraz Artsvik. Ta pierwsza zaskoczyła w ostatnim etapie wykonaniem piosenki… Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Do listy faworytów warto też dopisać Lilit Harutyunyan, która może okazać się czarnym koniem „Depi Evratesil” – to właśnie jej dotychczasowe dwa występy są najczęściej oglądanymi materiałami z oficjalnego kanału Youtube programu (ponad 42 tysiące odsłon każdego z nich).

Oto sylwetki wszystkich 24 szczęśliwców, którzy znaleźli się w etapie zwanym One Out of Two. Niestety, ich radość nie będzie trwała zbyt długo…

Trzeci etap zmagań to drastyczna redukcja drużyn jurorskich. Liczba osób będących w drużynach każdego z nich musi być zredukowana do dwóch. Tym oto sposobem, dalej o możliwość występowania w odcinkach live będzie walczyło dwanaście osób. Zasada wyłaniania uczestników ostatnich odcinków „Depi Evratesil” jest niezwykle prosta. Podobnie jak w odcinkach castingowych, TOP24 zaprezentuje jeszcze raz swoje umiejętności przed jury. Formuła tego etapu będzie przypominała trochę fazę „Nokautu” lub „Bitew” rodem z formatu „The Voice” – w szramki stanie dwóch wokalistów z drużyny jurora, lecz szansę na bycie ormiańskim reprezentantem podczas przyszłorocznej Eurowizji dostanie tylko ten, który zostanie wskazany przez uzyska największą ilość głosów jurorskich (juror prowadzący drużynę może przyznać 3 punkty, pozostali po jednym punkcie).

Przypomnijmy, że w odcinkach na żywo, których emisja rozpocznie się w grudniu do głosu dojdzie televoting, przez co również widzowie będą mieli wpływ na to, kto ostatecznie pojedzie w maju do Kijowa.

Poniżej playlista ze wszystkimi wykonaniami z poprzedniego etapu. Jak myślicie, kto powinien walczyć dalej o bilet na ukraińską odsłonę Konkursu Piosenki Eurowizji?

Źródło i zdjęcie: oficjalny fanpage programu, ESC Today