Fot. Lusine Grigoryan

Premierę singla poprzedziło wideo nagrane przez artystkę, zachęcające do cierpliwości. Kilka dni później opublikowano pierwszą zapowiedź teledysku piosenki, a dziś poznajemy całość. Poznajcie Walking Out!

Pierwsi będą ostatnimi. Ogłoszenie Srbuk nastąpiło w grudniu, a więc została pierwszą artystką Eurowizji 2019. Wraz z ogłoszeniem nastąpiło otwarcie zgłoszeń. Po ich zamknięciu, nadawca ARMTV wraz z artystką zapoznawali się z przesłanymi propozycjami, a było ich około 300. Ostatecznie wybór padł na Walking Out.

Ormiański duet Hovhannes Hovhannisyan (aka Alex Rene) oraz Ashot Petrosyan to DJe, którzy ukrywają się pod pseudonimem Lost Capital. Na co dzień współpracują oni, głównie jako producenci, z artystami labelu Warner Music i Sony Music. Tworzą również własne utwory takie jak Are You Waiting (feat. Cr3on), Sun Goes Down (feat. Justin Arrington), Don’t Let Me Down czy Kick Some Ass (razem z Steff da Campo). Kompozytorsko odpowiadają także za poprzedni singiel Srbuk Half A Goddess.

Podobnie sprawa ma się z Walking Out. Team producencki jest jednak poszerzony jeszcze o jedną osobę. Jest to jest tokionine, czyli ukrywający się pod tym pseudonimem David Badalyan. Słowa piosenki napisał zaś Garik Papoyan, współautor jednego z faworytów do wygranej w 2014 roku, Not Alone ARAMA MP3. W przeszłości Garik zaprosił Srbuk do wykonania z nim piosenki Boat. Kolejnym zaangażowanym w proces twórczy, w charakterze osoby miksującej był George Brainshaker. To producent zeszłorocznej propozycji Maria’s Secret Escape do Depi Evratesil 2018.

Srbuk swoją karierę rozpoczęła wraz ze startem emisji lokalnej edycji talent show X-Factor. W 2011 roku niewiele brakowało, by zostać pierwszym zwycięzcą tego formatu. Drugie miejsce zmobilizowało ją jeszcze bardziej do intensywnej pracy.

Srbuk początkowo grała w małych klubach. Później zaczęła ponownie pojawiać się w formatach kanału Shant TV, między innymi w Premiere (formułą podobnym do naszego Must Be The Music). Kilka miesięcy temu zakończyła swój udział w 8. sezonie ukraińskiego The Voice – podopieczna Potapa zajęła 4. miejsce w finale konkursu.

Singiel Half a Goddess był pierwszym utworem opublikowanym z ramienia nowej wytwórni, wydanym po blisko dwuletniej przerwie.

Poprzedni start Armenii, Qami Sevaka Khanagyana zakończył się porażką. Utwór zajął 15. miejsce podczas mocnego, pierwszego półfinału Eurowizji w Lizbonie. To jednocześnie druga w historii eurowizyjnych startów kraju piosenka, która nie dostała się do wielkiego sobotniego finału konkursu.

źródło: inf. własne, facebook, Channel 1