W dniu dzisiejszym ormiańska telewizja publiczna przedstawiła długo zapowiadaną niespodziankę na Wiedeń 2015. Podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizyjnej Armenię reprezentować będzie zespół Genealogy z utworem Don’t Deny.

Genealogy to nie tylko zespół, ale i ciekawy i innowacyjny projekt ormiańskiej telewizji. Równo sto lat temu Imperium Osmańskie, w czasie pierwszej wojny światowej, dokonało ludobójstwa Ormian. W wyniku rzezi zginęło półtora miliona ludzi. Wydarzenia sprzed stu lat były przyczyną powstania światowej diaspory ormiańskiej. Ci, którzy przeżyli ludobójstwo, rozproszyli się po całym świecie, tworząc wspólnoty ormiańskie daleko od swojej ojczyzny.

Celem Projektu Genealogy jest zatem symboliczne zjednoczenie na scenie wszystkich Ormian. Zespół składać się będzie z sześciu ormiańskich muzyków – pięciu z nich, mieszkających poza swoją ojczyzną, pochodzić będzie z Europy, Azji, Ameryki, Afryki oraz Australii. Szóstym członkiem będzie artysta, żyjący w Armenii.

Wykorzystując potęgę muzyki, Ormianie chcą upamiętnić wydarzenia sprzed stu lat podczas tegorocznego występu w Wiedniu. Fakt, iż Eurowizja jako impreza muzyczna okazała się dla Ormian doskonałym polem do poruszania spraw wyjątkowej rangi jest zdecydowanie godny podziwu i już spotkał się z wysoce przychylnymi reakcjami wśród fanów na całym świecie.

Odwiedzajcie portal Eurowizja.org. W przyszły poniedziałek przedstawimy pierwszego członka zespołu!

Źródło: eurovision.tv