Iveta Mukuchyan, reprezentantka Armenii na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji zaśpiewa utwór „LoveWave”. Obejrzyj oficjalny teledysk do piosenki!

Dzisiaj wieczorem nadawca telewizji publicznej w Armenii AMPTV zaprezentował po raz pierwszy klip do piosenki „LoveWave” Ivety Mukuchyan. Utwór pokazuje wewnętrzne emocje artystki i problemy z jakimi musi się zmierzyć. Jak czytamy na oficjalnym fanpage’u Ivety na facebook’u: „ Chciałam zaśpiewać o uczuciu, które znamy i pragniemy. Uczuciu, które buduje i niszczy, wzmacnia i osłabia, rozrywa i łączy. Uczuciu, które jest ponadczasowe, nieprzewidywalne jak ocean i silne jak fala. Uczuciu, które jest warte walki o nie. Miłości.”

Muzyka do utworu jest artystyczną abstrakcją. Widzimy emocje Ivety, zamiast konkretnych czynów. Świat wewnętrzny, w którym objawiają się uczucia bohaterów. Przekonajcie się sami:

„LoveWave” zostało skomponowane przez Lilith Navasardyan i Levon Navasardyan, którzy współkomponowali m.in. utwory „Love” (Mika, JESC 2015) czy „Not Alone” (Aram MP3, ESC 2014). Słowa do piosenki zostały napisane przez Ivetę Mukuchyan oraz Stephanie Crutchfield.

Oficjalny teledysk do „LoveWave” to efekt współpracy nadawcy publicznego AMPTV oraz niemieckiej firmy BLACKSHEEP Communications. Klip był nagrywany zarówno w Armenii, jak i w Niemczech. Możemy zobaczyć na nim Ivetę Mukuchyan oraz szwedzkiego modela Bena Dahlhaus, który jest znany ze współpracy z najbardziej znanymi markami ze świata mody.

Iveta Mukuchyan urodziła się w 1986 roku w Armenii, jednak w wieku 5 lat razem z rodziną przeprowadziła się do Niemiec. Po 20 latach Iveta zdecydowała się na powrót do swojej ojczyzny, gdzie rozpoczęła studia. W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym show „The Voice of Germany”, gdzie dotarła do odcinków na żywo. Obecnie Iveta jest znaną piosenkarką i autorką tekstów w swojej ojczyźnie.

Przypomnijmy, że Iveta Mukuchyan została wybrana na drodze wyboru wewnętrznego przez telewizję publiczną AMPTV.

Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku i jak dotąd nie zdobyła głównego Grand Prix w konkursie.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 oraz 14 maja w stolicy Szwecji, Sztokholmie w Globe Arena.

Źródła: eurovision.tv, esctoday.com

Fot.: eurovision.tv

5 KOMENTARZE

  1. Nie kupuję tej dorabianej na siłę ideologi. Tak długi intro w 3 minutowej piosence, to naprawdę kiepski pomysł. Czekasz aż utwór się rozwinie, myślisz ,że to już za kilka sekund, a tu okazuje się ,że to już koniec…Naprawdę o to było tyle szumu? Armenia 2016 jest jak Hiszpania 2015…rozczarowuje.

  2. Liczyłem na coś szybszego (nawet ten moment w piosence, w pierwszej minucie, znany już z fragmentu utworu – coś takiego sugeruje), ale jednak ta fala miłości jest dosyć spokojna 🙂 . No ale nawet ładna piosenka. Ciekawa muzyka. Utwór na pewno bardzo oryginalny, nie tylko jak na Eurowizję. Są w tej piosence momenty lepsze, jak i bardziej przeciętne. W każdym razie jakiś potencjał wyczuwam.