Telewizja SBS opublikowała kolejnych pięć piosenek, które usłyszymy podczas australijskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Kto ma szanse na występ w Rotterdamie?

Australijska telewizja SBS po raz drugi w historii organizuje eurowizyjne eliminacje Eurovision – Australia Decides. Ich zwycięzca wystąpi na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w holenderskim Rotterdamie. Najpierw stopniowo poznawaliśmy nazwiska artystów startujących w selekcjach, później ujawniono piosenki pięciorga z nich, a dziś opublikowano pozostałe:

 • Vanessa Amorosi Lessons Of Love

 • Montaigne Don’t Break Me

 • Didirri Raw Stuff

 • Jack Vidgen I Am King I Am Queen

 • Jaguar Jozne Rabbit Hole

Australia Decides 2020: znamy pierwsze 5 utworów

Eurowizja 2020: Australia Decides

Telewizja SBS i jej partner produkcyjny Blink TV zorganizują australijskie eliminacje do przyszłorocznej Eurowizji 8 lutego. Gospodarzami show będą ponownie miłośniczka muzyki Myf Warhurst oraz komik Joel Creasey. Gościnne występy zapowiedziały Dami Im (Eurowizja 2016), Katy Miller–Heidke (Eurowizja 2019) oraz Måns Zelmerlöw (zwycięzca Eurowizji 2015), który pojawi się też w składzie jury oceniającego występy.

Poniżej pełna lista wykonawców i piosenek w australijskich eliminacjach do Eurowizji 2020:

 • Vanessa Amorosi Lessons Of Love 
 • Casey Donovan Proud
 • Mitch Tambo Together
 • iOTA Life
 • Montaigne Don’t Break Me
 • Didirri Raw Stuff
 • Jack Vidgen I Am King I Am Queen
 • Diana Rouvas Can We Make Heaven
 • Jordan-Ravi Pushing Stars
 • Jaguar Jozne Rabbit Hole

Australia: znamy wszystkich uczestników selekcji Australia Decides. Kto dołączył?

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 majaRotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasło konkursu to Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw – Polska wybierze reprezentanta w specjalnej edycji Szansy na Sukces. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Źródło: sbs.com.au, eurovision.tv fot: SBS

Poprzedni artykułŚladami preselekcji: włoskie dolce vita zaklęte w Sanremo
Następny artykułMahmood zagra koncert w Warszawie!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...