Wydłuża się lista artystów, których zobaczymy podczas australijskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Kim są Montaigne i Didirri? 

Australijska telewizja SBS po raz drugi w historii zorganizuje selekcje Eurovision – Australia Decides, których zwycięzca wystąpi na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Poznaliśmy już nazwiska czworga artystów, których usłyszymy 7 i 8 lutego podczas australijskich eliminacji. Dziś ogłoszono kolejnych dwoje muzyków, którzy zawalczą o bilet do Rotterdamu.

Montaigne

To 24-letnia przedstawicielka sceny art-pop i indie-pop. Pochodzi z Sydney i jest laureatką nagrody ARIA dla najbardziej przełomowego artysty. Wydała do tej pory dwa albumy, które zostały bardzo dobrze przyjęte na rodzimym rynku. Za debiutancką płytę Glorious Heights otrzymała nominację do nagrody ARIA.

Didirri

Jest artystą sceny alternatywnej. Jego debiutancki mini-album doczekał się 30 milionów odtworzeń w sieciach streamingowych. Poza ojczyzną koncertował m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Hiszpanii, także jako uczestnik znanych festiwali muzycznych.

Eurowizja 2020: Australia Decides

Telewizja SBS i jej partner produkcyjny Blink TV zorganizują australijskie eliminacje do przyszłorocznej Eurowizji 8 lutego. Gospodarzami show będą ponownie miłośniczka muzyki Myf Warhurst oraz komik Joel Creasey. Dotychczas poznaliśmy nazwiska sześciorga uczestników:

  • Vanessa Amorosi
  • Casey Donovan
  • Mitch Tambo
  • iOTA
  • Montaigne
  • Didirri

Australia Decides – znamy kolejnych uczestników

Australia: selekcje do Eurowizji z gwiazdami

Artyści Eurovision – Australia Decides, fot.: SBS

Źródło: sbs.com.au, eurovision.tv fot: SBS

Poprzedni artykułZdecydowanie niezdecydowana Francja [OPINIA]
Następny artykułJunior Eurovision: experts’ take on the online voting
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...