Australia nie zmienia taktyki. W Lizbonie ponownie usłyszymy nowoczesną, radiową piosenkę, tym razem w wykonaniu Jessiki Mauboy. Jej propozycja na Eurowizję 2018 nosi tytuł #We Got Love. Czy podbije serca fanów?

W ciągu kilku ostatnich dni, fani Eurowizji dość często napotykali informacje o kolejnych utworach, które wyciekły do internetu przed planowaną datą premiery. Ten los nie ominął także Australii. Nowa piosenka Jessiki Mauboy zaczęła się pojawiać w sieci już w poniedziałek, jednak dopiero dzisiaj odbyła się jej oficjalna premiera.

Kompozycja reprezentująca Australię na tegorocznej Eurowizji nosi tytuł #We Got Love. Z pewnością zaskoczeniem jest tutaj umieszczenie w tytule symbolu # (hashtag), znanego z mediów społecznościowych. Wszystko wskazuje na to, że jest on częścią oficjalnego tytułu piosenki, gdyż został on umieszczony zarówno w notce prasowej nadawcy SBS jak i na oficjalnej stronie konkursu. Jest to pierwsza w historii Eurowizji sytuacja gdzie symbol ten został umieszczony w tytule konkursowej piosenki.

Jest to czwarta piosenka reprezentująca Australię w Konkursie Piosenki Eurowizji. Doskonale wpisuje się ona w stylistykę, w której Australijczycy dali już się poznać eurowizyjnej widowni, i która do tej pory zawsze dawała im miejsce w czołowej dziesiątce konkursu. Sama Jessica Mauboy powiedziała o niej:

Kocham Konkurs Piosenki Eurowizji. Już jako mała dziewczynka oglądałam go z moimi rodzicami w Darwin. Chciałam napisać piosenkę, która ukazałaby to instynktowne poczucie radości, które odczuwamy gdy świetna piosenka pozwala nam się pozbyć naszych trosk. #We Got Love opowiada o tym jak muzyka potrafi podnosić ludzi na duchu. Coś tak prostego jak piosenka może pomóc nam podnieść się nawet po najcięższych doznaniach.

Posłuchajcie propozycji #We Got Love, którą Jessica Mauboy wykona w Lizbonie.

Żródło: SBS, eurovision.tv; Foto: Jessica Mauboy Facebook