Australia stawia ponownie na wybór wewnętrzny

0
960

Nie sprawdziły się plotki o rzekomej organizacji pierwszych w historii preselekcji do Eurowizji w Australii. Wzorem poprzednich lat nadawca SBS wybierze reprezentanta wewnętrznie.

Kiedy pod koniec sierpnia telewizja SBS potwierdziła udział Australii w Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie, wielu  fanów miało nadzieję na zmianę podejścia nadawcy do wyboru reprezentanta. Nadzieje na pierwsze preselekcje w historii tego kraju dodatkowo rozbudził szef delegacji Paul Clarke, który zdradził serwisowi ESCDaily, że prowadzone były na ten temat rozmowy z Christerem Björkmanem, szefem szwedzkiego Melodifestivalen, który miał pomóc Australijczykom w organizacji tego przedsięwzięcia.

Dzisiaj jednak wiemy, że tak się nie stanie. Jak dowiedziało się ESCToday, SBS wybierze reprezentanta na Eurowizję 2018 wewnętrznie, tak jak to było do tej pory. Ostateczna decyzja, kto nim zostanie jeszcze nie zapadła, a australijski nadawca jest obecnie w trakcie poszukiwań odpowiedniego kandydata, który podjąłby się tego zadania.

Na liście życzeń fanów co roku przewija się wiele nazwisk największych sław tamtejszego rynku muzycznego, w tym między innymi: Kylie Minogue, Sia, Natalie Imbruglia, Jessica Mauboy, oraz przede wszystkim Delta Goodrem, o której mówi się w kontekście reprezentantki już od czasu, gdy współtworzyła piosenkę My Girls, z którą Bella Paige reprezentowała Australię podczas debiutu na Eurowizji Junior w 2015 roku.

Jednak o wiele bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest to, że tak jak w przypadku poprzednich reprezentantów, na scenie w Lizbonie wystąpi utalentowany wokalista znany z muzycznych talent-shows. Być może będzie nią Ricki-Lee Coulter, uczestniczka drugiej edycji Australian Idol, która kilka dni temu zapytana o to przez jednego z fanów podczas live chatu na Instagramie wyjawiła, że z chęcią wystąpiłaby na Eurowizji.

Kimkolwiek zostanie czwarty reprezentant Australii, czeka go niezwykle trudne zadanie poprawienia wyniku Dami Im, która zdobyła drugie miejsce rok temu w Sztokholmie. Dokonać tego można tylko i wyłącznie zdobywając Grand Prix całego konkursu.

Źródło: escdaily.com, esctoday.com, wiwibloggs.com; Foto: dailymail.co.uk