Znamy już całą listę artystów, których zobaczymy podczas australijskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Kim jest ostatnia czwórka?

Australijska telewizja SBS po raz drugi w historii zorganizuje selekcje Eurovision – Australia Decides, których zwycięzca wystąpi na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Poznaliśmy już nazwiska sześciu artystów, których usłyszymy 8 lutego podczas australijskich eliminacji w Gold Coast. Dziś ogłoszono ostatnich czterech muzyków, którzy zawalczą o bilet do Rotterdamu.

Listę stawki zamykają: zwyciężczyni programu The Voice – Diana Rouvas, zwycięzca lokalnej wersji Mam Talent z 2011 roku – Jack Vidgen, 19-letni Jordan-Ravi oraz mutimedialna tajwańsko-australijska artystka Jaguar Jonze.

Eurovision – Australia Decides 2020: Jack Vidgen

Laureat programu Mam Talent przyznał, że jest wielkim fanem Eurowizji. Swój konkursowy utwór I am king I am queen napisał razem z Andrew Lowdenem i w pełni reprezentuje samego artystę. Vidgen wygrał talent show w wieku 14 lat. Udział w selekcjach ma zaprezentować dorosły wizerunek wokalisty.

Eurovision – Australia Decides 2020: Diana Rouvas

Diana Rouvas w Australii znana jest przede wszystkim dzięki dwukrotnemu udziałowi w programie The Voice, który wygrała w 2019 roku. Jednak wokalistka ma na koncie między inny innymi współpracę z Tiną Areną. Wokalistka jest szczęśliwa, że w selekcjach będzie mogła reprezentować liczną społeczność australijskich Greków.

Eurovision – Australia Decides 2020: Jordan-Ravi

Dla Jordana-Raviego udział w selekcjach będzie telewizyjnym debiutem. W Australia Decides wykona utwór Pushing Stars, który został wybrany spośród nadesłanych zgłoszeń. Autorami piosenki są uczestniczy poprzedniej edycji widowiska – George Sheppard i Tania Doko.

Eurovision – Australia Decides 2020: Jaguar Jonze

Reprezentująca indie-rock Jaguar Jonze łączy melancholijne melodie i gitarowymi brzmieniami i intymną barwą głosu. Wokalistka z tajwańskim korzeniami jako swoje inspiracje wskazuje między innymi grupę Portishead czy Nicka Cave’a.

Eurowizja 2020: Australia Decides

Telewizja SBS i jej partner produkcyjny Blink TV zorganizują australijskie eliminacje do przyszłorocznej Eurowizji 8 lutego. Gospodarzami show będą ponownie miłośniczka muzyki Myf Warhurst oraz komik Joel Creasey. Oto nazwiska uczestników:

Źródło: SBS, EBU