8 marca o 7:40 poznaliśmy utwór reprezentantki Austrii –  Pændy. Premiera miała miejsce podczas audycji radia Ö3, a o 10:00 odbyła się konferencja prasowa i premiera teledysku. Czy Austria i Limits powtórzą sukces utworu Nothing but you, który wygrał głosowanie jury podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie? 

Znamy reprezentantkę Austrii. Pænda pojedzie do Tel Awiwu.

Austria po raz kolejny zdecydowała się na wybór wewnętrzny, po ubiegłorocznym sukcesie w Lizbonie Cesara Sampsona i awansie do finału Nathana Trenta w 2017 roku.

Nadawca ORF zdecydował, że na Konkurs Piosenki Eurowizji pojedzie Pænda. Wybór ten poznaliśmy 29 stycznia w porannym programie Ö3-Wecker.

Gabriela Horn od 11 lat mieszka w Wiedniu. W 2018 roku wydała debiutancki album. Jej brzmienia zakrawają o różne gatunki muzyczne – łączy pop z elementami muzyki elektronicznej, future bassu, hip-hopu, a nawet trapu. Sama pisze i komponuje swoje utwory. Jest również multiinstrumentalistką.

Utwór Limits jest zapowiedzią nowego albumu artystki Evolution II, który swoją premierę będzie miał 26 kwietnia 2019 roku.