źrodło: YouTube

Wyciekają pierwsze informacje dotyczące wyboru wewnętrznego reprezentanta Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Wśród spekulowanych wykonawców są znane nazwiska i pożądani wokaliści.

Jak wczoraj podał Edgar Bohm z austriackiego ORF, reprezentant kraju zostanie wyłoniony i podany do informacji publicznej w grudniu tego roku. Nie wiadomo, czy będzie to informacja dotycząca tylko wykonawcy, czy również piosenki. Sam Bohm przechodzi na emeryturę i będzie to jego ostatnia aktywność związana z konkursem – wcześniej był on jednym z dowodzących nadawcy austriackiego ORF czy producentem Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 w Wiedniu.

Austria tym razem chce postawić na „potężną balladę” bądź „dynamiczny duet pop”.

https://www.instagram.com/p/Bqc-X-7Hdt7/

Wymagania te zawęziły już grono kandydatów do reprezentowania kraju.  Wcześniej w tym roku podano do wiadomości, że liczba ta wynosi 12. We wrześniu była ich już tylko piątka. W tym zacnym gronie znaleźli się m.in. Sara De Blue (preselekcje San Marino 2018) i Joe Traxler.

Ten ostatni, chwilę wcześniej napisał na swoim Instagramie:

„Miło mi poinformować, że jestem brany pod uwagę jako reprezentant Austrii w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Jednakże wszystko wyjaśni się w grudniu”

Joe w 2014 był uczestnikiem austriackiego talent show Die große Chance, a od niedawna mieszka w Londynie, gdzie tworzy, koncertuje i komponuje. Wcześniej w tym roku Joe wydał swój najnowszy singiel, Asymmetrical Life, w którym porusza on swój jednostronny paraliż twarzy, który miał miejsce półtora roku temu.

Natomiast Sara de Blue napisała, że pracuje nad piosenkami eurowizyjnymi, prosząc o wsparcie fanów konkursu. Austriacka wokalistka próbowała już swoich sił w preselekcjach San Marino w 2018 roku 1in360 z piosenką Out of the twilight (2 miejsce) oraz starała się o reprezentowanie swojego kraju w 2016.

Czy to oznacza, że do 3 razy sztuka? Międzynarodowi fani konkursu są pewni tego, że to właśnie tę austriacką artystkę chcieliby zobaczyć w 2019 roku w Tel Awiwie. Natomiast fani Joe Traxela są przekonani, że ma szansę na powtórzenie sukcesu Cesara Sampsona (3 miejsce ESC 2018) czy Michaela Shulte (4 miejsce ESC 2018), z którym Traxel jest często porównywany.

Oczywiście nie są to jedyni wykonawcy, których fani chcieliby widzieć w Tel Awiwie. Kto jeszcze? Kogo z nich znacie? Listę można śmiało przejrzeć na Instagramie @Austrovision!

https://www.instagram.com/p/BlyCJ3YHN4U/

Kto będzie reprezentował Austrię w Tel Awiwie? Czy wysokie oczekiwania po ostatnim sukcesi pomogą, czy przeszkodzą przyszłemu reprezentantowi? Tego dowiemy się już wkrótce!

źródło: wiwibloggs.com, prinz-esc.de