Jazzowa wokalistka wystąpi w barwach Azerbejdżanu w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Kilka dni temu poznaliśmy reprezentantkę Finlandii, a już dzisiaj azerski nadawca poinformował, że to właśnie AISEL zawalczy o kolejne eurowizyjne Grand Prix dla krainy wiecznego ognia. Jak czytamy w opublikowanym przez Ictimai TV oświadczeniu, wokalistka została wybrana wewnętrznie na spotkaniu członków jury. Konkursowy utwór zostanie opublikowany w późniejszym czasie.

Kim jest AISEL?

Aysel Mammadova, występująca pod pseudonimem AISEL, urodziła się w 1989 roku w rodzinie o tradycjach muzycznych. W latach 1995-2006 uczęszczała do prestiżowej szkoły muzycznej Bul-Bul w swoim rodzinnym Baku. W późniejszym czasie podejmowała również naukę w wyższej szkole muzczynej Azerbaijan State Conservatory. Jest uczestniczką wielu festiwali jazzowych jak Caspian Jazz & Blues Festival czy MuzEnergo Festival of Music Improvisation. Oprócz śpiewania zajmuje się również komponowaniem i grą na pianinie. 

Azerbejdżan na Eurowizji

Azerbejdżan bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2008 roku. Na swoim koncie ma jedno zwycięstwo, które zostało wywalczone w 2011 roku przez duet Ell i Nikki. Dwukrotnie też uplasował się na podium. Jak dotąd ani razu nie zdarzyło się, by kraj ten nie przeszedł do Wielkiego Finału.

Źródło: itv.az; Foto: instagram.com/aisel.live