Aisel jest 11. reprezentantką Azerbejdżanu w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wokalistka nie próżnuje i starannie przygotowuje się do wyjazdu do Lizbony. Co wiemy o jej poczynaniach?Artystkę zobaczymy w maju z utworem X My Heart autorstwa Dimitra Kontopoulosa i Sandry Bjurman. Piosenka została nagrana w studiu w Londynie, a za jej miks odpowiedzialny jest Ash Howe znany ze współpracy z takim gwiazdami jak Dido, The Corrs, Ellie Goulding czy One Direction. Chociaż utwór różni się stylistyczne i gatunkowo od tego, czym Aisel zajmuje się na co dzień (jest wokalistką jazzową), reprezentantka Azerbejdżanu jest zadowolona, że pojawi się z nim na scenie w Lizbonie:

X My Heart było moją ulubioną piosenką od pierwszego momentu, kiedy tylko ją usłyszałam. Gdy ją wykonywałam, muzyka dawała mi pozytywne uczucia i podnosiła mnie na duchu, miała też siłę, dzięki której cieszyłam się każdą sekundą spędzoną w studiu. Czuję mocną więź ze słowami utworami od momentu, gdy wiara w siebie sprawiła, że przezwyciężyłam wiele trudności, które spotkały mnie w moim życiu. To wiadomość, jaką chcę skierować do wszystkich: wiara w samego siebie uczyni was silniejszymi od kul armatnich – powiedziała.

Za prezentację sceniczną do X My Heart na Eurowizji odpowiedzialny będzie Fokas Evangelinos, który współpracował także przy eurowizyjnych występach Heleny Paparizou (2005), Dimy Bilana (2008) czy Sergeya Lazareva (2016). Aisel będzie miała wsparcie wokalne w postaci chórku złożonego z portugalskich artystów. Taki, a nie inny, wybór zespołu został podyktowany chęcią uczczenia kraju, w którym rozegra się tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentantka Azerbejdżanu czuje się pewna siebie i liczy na to, że jej występ oczaruje zarówno profesjonalne jury, jak i wszystkich widzów eurowizyjnego show.

Gdyby X My Heart było dniem, to byłoby piątkiem. Jeśli porą roku – to latem, a kolorem – wtedy bielą. Tak ogólnie byłoby tym, co przywraca uśmiech na twarzach ludzi – stwierdziła.

Swoją pocztówkę Aisel nagrała w Portugalii już w lutym. Od tamtego momentu promowała się m.in. podczas modowego show Madwalk w Grecji czy na Moscow Eurovision Party. Artystka bierze także udział w Isreal Calling, które potrwa do 11 kwietnia.

Źródło: eurovision.tv, esckaz.com, Instagram wokalistki
Zdjęcia: Kynthia Kindeli