Benjamin Ingrosso będzie reprezentował Szwecję podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

To już koniec melfestowej przygody. Finałowy koncert w sztokholmskiej Friends Arenie otworzył David Lindgren, który z Melloarmią wykonał utwór One Together. Fab Freddie, tak samo jak w poprzednich odsłonach tegorocznego Melodifestivalen, starał się olśnić swoją osobowością podczas wejść greenromowych.

Fab Freddie. fot. SVT

Dowiedzieliśmy się również, jak może wyglądać życie po Mello, a czas oczekiwania na wyniki głosować widzów i jury umilały nam występy Helen Sjöholm z zespołem Solala oraz Caroline af Ugglas, która z chórem Gränslösa zaprezentowała swoją aranżację utworu „I Can’t Go On” ubiegłorocznego zwycięzcy Melodi – Robina Bengtssona.

Wyniki ogólne. Fot. SVT

Wielkim wygranym tegorocznych preselekcji okazał się faworyt typowań bukmacherskich i medialnych – Benjamin Ingrosso, który zawalczy na Eurowizji o Grand Prix dla swojego kraju. W głosowaniu międzynarodowego jury artysta otrzymał 114 punktów. Również telewidzowie obdarzyli go największą sympatią, przyznając mu najwięcej, bo 61, punktów. Pamiątkową statuetkę wręczył Benjaminowi Robin Bengtsson.

 

 

Kim jest Benjamin Ingrosso?

Benjamin Ingrosso. Fot. SVT

Wokalista, który pierwszy raz na Melodifestivalen pojawił się w 2017 roku. Jako dziecko zwyciężył Lilla Melodifestivalen 2006, czyli szwedzkie preselekcji do Eurowizji Junior. Do swojego portfolio może dopisać role w przedstawieniach teatralnych i musicalach. Dotychczas ukazało się 7 jego singli. Syn Pernilli Wahlgren i Emilia Ingrossy. Benjamin Ingrosso będzie reprezentował Szwecję z utworem Dance You Off.

Szwecja (wraz z Polską) wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Źródło: SVT
Zdjęcie: SVT.

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie zrozumiem takiego gloryfikowania Szwedów wśród fanów Eurowizji. Mieli te swoje wielkie preselekcje gdzie w finale 90% kawałków nie da się słuchać. W ogóle ostatnio ich reprezentanci są badziewni jak mało którzy, jeden Mans nic nie zmienia. Nawet ta genialna ABBA wygrała w ’74 przeciętnym jak na nich utworem, gdzie w moim odczucie taki Izrael i reprezentujący ich Poogy byli o niebo lepsi… W tym roku, więc NIE dla Szwecji, znowu…

  2. Margaret nie miala szans, wyladowala w srodku stawki, poza faworytami, a z dala od piosenek smieciowych. Najwiekszym przegranym jest Mendez brutalnie potraktowany przez miedzynarodowych jurorow (tylko 2 pkt).
    Ingrosso – jedna 12p jest pewna , z Wloch. Ta piosenka to powrot do klasycznego spiewania, duzo ostatnio przebywal w LA i nasiakl. Nie jest pewne ze Europa jest w tym samym nastroju, ale w pierszej piatce powinien byc.