źródło: rugusavay.com

Białoruski nadawca BTRC potwierdził serwisowi esctoday.com, że kraj ten weźmie udział w przyszłorocznej Eurowizji. Szczegóły preselekcji zostaną podane w późniejszym czasie. Decyzja ta jednak nikogo nie powinna dziwić, gdyż już w czerwcu, krótko po zwycięstwie Danii, białoruskie władze wyraziły gotowość do wzięcia udziału w następnej edycji Konkursu. Potwierdzenie było zatem tylko kwestią czasu.

Co ciekawe, nie wszyscy chcą, aby kraj ten pojawił się w Kopenhadze. Niektórzy białoruscy fani nawołują wręcz do bojkotu Konkursu. Powodem jest reprezentantka Austrii – Conchita Wurst.

W internetowej petycji czytamy:

Uczestnikiem Eurowizji 2014 w barwach Austrii został piosenkarz-transwestyta Conchita Wurst, propagujący styl życia niedopuszczalny dla białoruskiego społeczeństwa.

Popularny, międzynarodowy konkurs, który będą oglądać NASZE DZIECI, którym zaczęli rządzić europejscy liberałowie, stał się wylęgarnią sodomii!

Białoruś – jeden z nielicznych krajów Europy, któremu udało się zachować normalne i zdrowe rodzinne wartości,  opierające się na miłości i wzajemnym uzupełnianiu się między MĘŻCZYZNĄ i KOBIETĄ!

Dlatego my wzywamy was do BOJKOTU Eurowizji 2014 i zakazaniu transmisji Konkursu na Białorusi!

Jeśli podzielacie nasze zdanie i  dbacie o duchowe dobro swoich dzieci, wesprzyjcie naszą inicjatywę!

Czy inicjatywa może wpłynąć na udział Białorusi w Eurowizji? Oceńcie sami!
Do tej pory zebrano już… 100 podpisów.