Mała zmiana w stawce preselekcji „O melodie pentru Europa” – z rywalizacji wycofał się popularny białoruski duet, który chciał reprezentować Mołdawię dzięki luce w regulaminie konkursu.

Po ubiegłorocznym skandalu i zwycięstwie ukraińskiego wokalisty w preselekcjach Mołdawii, nadawca telewizyjny z tego kraju postanowił zamknąć obcokrajowcom drzwi do „O melodie pentru Europa”. Zapis w regulaminie był jednak nie do końca precyzyjny, co wykorzystali bracia z duetu Litesound. Reprezentowali oni Białoruś podczas Eurowizji 2012 z utworem „We are the heroes” jednak nie otrzymali awansu do finału. Teraz postanowili podbić serca Mołdawian i nagrali utwór „Imagine” razem z mołdawską wokalistką Katerine, tym samym umożliwiając sobie start w selekcjach narodowych tego kraju. Po udanym występie podczas castingu Litesound i Katerine zakwalifikowali się do półfinałów zapowiedzianych na koniec lutego.

Wczoraj Litesound i Katerine poinformowali jednak, że z przyczyn osobistych nie wezmą udziału w „O melodie pentru Europa”. Szczegóły nie są znane, a wokalista Litesound – Dima – na razie nie wystosował żadnego oświadczenia w tej sprawie. Telewizja TRM przekazała natomiast, że puste miejsce zajmie Valentina Nejel z utworem „Va fi tarziu”.

Preselekcje w Mołdawii rozpoczną się 23 lutego, a finał zaplanowano na 27 lutego, czyli tzw. „super sobotę”, bo tego samego dnia swoich reprezentantów wybierać będą również Finlandia, Węgry, Norwegia i Słowenia, a Litwa i Szwecja przeprowadzą kolejne odcinki swoich preselekcji.

Źródło: ESCkaz, fot.: Facebook