Ruszyła sprzedaż biletów na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2017, który odbędzie się w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi. Podpowiadamy, jak zakupić wejściówki!

Zgodnie z zapowiedzią Europejskiej Unii Nadawców i telewizji gruzińskiej, w niedzielę rano ruszyła sprzedaż pierwszej puli biletów na próbę generalną-jurorską (25 listopada) oraz wielki finał (26 listopada) Eurowizji Junior 2017. Według informacji organizatorów, do sprzedaży trafić ma łącznie ponad 1,2 tys. biletów, co oznacza, że na finał dostępnych będzie ok. 600 wejściówek. Sprzedażą biletów zajmuje się sklep internetowy tkt.ge, który dostępny jest zarówno po gruzińsku, jak i po angielsku.

Na tę chwilę pula biletów dotyczy jedynie strefy stojącej przed sceną. Bilety na miejsca siedzące (trybuny) oraz do sekcji VIP nie są dostępne w sprzedaży. Na próbę generalną bilet można nabyć za 3 GEL (ok. 4,5 PLN), a na finał za 5 GEL (7,5 PLN), a do tego należy doliczyć ok 70 groszy (0,45 GEL) opłaty serwisowej. Oznacza to, że bilet na wielki finał Eurowizji Junior 2017 można nabyć za mniej niż 10 złotych.

Zakup biletu jest dostępny zarówno poprzez rejestrację danymi z Facebooka, jak i bez konieczności rejestrowania się. Należy kliknąć TUTAJ, wybrać interesujące nas widowisko oraz liczbę biletów (maksymalnie 6 w trakcie jednej transakcji). Płatność dostępna jest kartami VISA, Mastercard lub American Express. Po zakupie bilet trafia na skrzynkę e-mail. By go wykorzystać należy wydrukować wejściówkę lub okazać kod QR podczas kontroli w Pałacu Olimpijskim. Wejście na teren obiektu zostanie otwarte już na ok. 2,5 godziny przez startem show.

15. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2017 odbędzie się 26 listopada. Widowisko transmitować będzie Telewizja Polska, jednak jeszcze nie jest potwierdzone, który kanał się tym zajmie. Zgodnie z aktualnym programem dla prasy, TVP1 planuje w tym czasie pokazać widzom imprezę sportową, tj. skoki narciarskie (Puchar Świata). Polską reprezentantką podczas konkursu w Gruzji będzie Alicja Rega z piosenką Mój dom. Do utworu powstaje właśnie teledysk, nagrywana jest też wersja angielska.

Źródło: tkt.ge, inf. własne, TVP, fot.: tkt.ge