Bing’s Predition Engine zaprojektowany przez oficjalnego sponsora tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji typuje Il Volo na zwycięzców!

Algorytm ten to rozwinięcie wyszukiwarki Microsoftu, którego zadaniem jest zbadanie nastrojów publiczności na podstawie  zachowań użytkowników portali społecznościowych. Sposób, w jaki wykonywanie są obliczenia pozostaje naturalne tajemnicą firmową, ale Bing ma już na koncie sporo udanych trafień – przewidział między innymi 15 z 16 wyników meczów w ubiegłorocznym Mundialu, 16 spośród 19 zwycięzców Oskarów w tym roku, a także liczne rezultaty zawodów sportowych.

W tym roku Microsoft jest oficjalnym sponsorem Konkursu Piosenki Eurowizji. Postanowiono więc przewidzieć, kto ma największe szanse na sobotnią wygraną, co zostało nawet ogłoszone w specjalnym komunikacie prasowym. Według Bing w Wiedniu wygrają tenorzy z Włoch –  trio Il Volo, których szanse obliczono na 18,1% . Miejsce drugie należy do Szwecji – 16,1%, a na trzecim znalazł się tegoroczny gość specjalny – Australia z 13,3% szans. Na kolejnych miejscach znajdziemy Rosję (11,4%) oraz niespodziewanie… Albanię z 11,2% szans na wygraną!

Czy ta nowinka techniczna sprawdzi się także i tym razem?

źródło: pcworld, eurofestivalnews

5 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czemu wszyscy z tymi Włochami. W sumie to podobają mi się tylko dlatego, że śpiewają w swoim języku, który uwielbiam. Może i wygrają bo to Eurowizja przecież, na której wszystko może się zdarzyć. Ja bym nie chciał ich zwycięstwa. Niech sobie będą gdzieś w pierwszej połowie ale nie na czele 🙂

    • Moim zdaniem w półfinale Albania wypadła lepiej niż na nagraniach studyjnych. Piosenka z tego kraju zupełnie do mnie nie przemawiała do momentu, aż usłyszałam ją na żywo. W końcu pojawiły się jakieś emocje;)