Blas Canto, premiera utworu "Universo", fot. Facebook / Blas Canto

Znamy drugi konkursowy utwór Eurowizji 2020. Dziś hiszpański nadawca zaprezentował piosenkę swojego reprezentanta w Rotterdamie – Blasa Cantó. Posłuchajcie Universo!

We wrześniu dowiedzieliśmy się, że RTVE wybierze reprezentanta Hiszpanii na Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 wewnętrznie, porzucając popularny program nowych talentów Operación Triunfo jako platformę selekcyjną. Zmiany wywołane są słabymi wynikami w konkursie w ostatnich latach. 5 października 2019, w popołudniowych wiadomościach poznaliśmy nowego reprezentanta Hiszpanii na Eurowizję 2020.

Posłuchaj utworu Universo

Twórca hitu El no soy yo pojedzie na Eurowizję

Blas Canto to 28-letni muzyk z Murcji. Wieloletni wokalista najważniejszego młodzieżowego zespołu Auryn oraz zwycięzca piątej edycji hiszpańskiego konkursu telewizyjnego Tu cara son sonme. Na swoim koncie ma pięć wydanych albumów. Natomiast pierwszy solowy album Complicado ukazał się w 2018 roku. Pozostałe cztery zostały wydane jako boysband Auryn. Znany jest z takich hitów jak: El no soy yo czy Si te vas.

Blas Cantó z Hiszpanii do Rotterdamu!

Blas Canto to ponadto artysta z bogatym doświadczeniem muzycznym i scenicznym. Jego przygoda z Eurowizją rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy dwunastoletni Blas wziął udział w selekcjach do Eurowizji Junior. Zajął czwarte miejsce, a Maria Isabel została hiszpańską reprezentantką, która później wygrała międzynarodowy konkurs. Później próbował swoich sił w selekcjach Destination Eurovision w 2011 roku jako członek zespołu Auryn. Grupie udało się dotrzeć do finału z piosenką Volver, ale to Lucía Pérez wygrała preselekcje i pojechała do Düsseldorfu. Teraz nadszedł wymarzony czas dla Blasa, który bardzo interesuje się Eurowizją i ma spore wsparcie wśród fanów konkursu. Często zaliczano go do grona ulubionych artystów widzianych w Konkursie Piosenki Eurowizji.

źródło:rtve.es

2 KOMENTARZE