Sześciu wykonawców zawalczy o reprezentowanie Wielkiej Brytanii w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Kto wygra środowy finał „Eurovision: You Decide 2018”? Oto kandydaci.

Koncert finałowy „Eurovision: You Decide 2018” rozpocznie się o godz. 19:30 czasu lokalnego (godz. 20:30 w Polsce). Półtoragodzinne widowisko będzie transmitowane przez brytyjski kanał BBC Two oraz w Internecie pod tym linkiem.

W koncercie „Eurovision: You Decide 2018” wystąpią:
  • Asanda – Legends (Christopher Wortley, Laurell Barker, Roel Rats)

  • Goldstone – I Feel the Love (Eric Lumiere, Joakim Buddee, Laura White, Roel Rats)

  • Jaz Ellington – You (Ashley Hicklin, Herman Gardarfve, Laura White)

  • Liam Tamne – Astronaut (Ashley Hicklin, Jacob Pedersen, Jeanette Bonde, Rune Braager)

  • Raya – Crazy (Emil Rosendal Lei, Greta Salóme Stefánsdóttir, Samir Salah Elshafie)

  • SuRie – Storm (Nicole Blair, Gil Lewis, Sean Hargreaves)

Zwycięzcę eliminacji wybiorą telewidzowie oraz jurorzy. Za główną faworytkę do wygrania biletu do Lizbony uznawana jest Asanda z utworem Legends. Jej największą rywalką w walce o reprezentowanie Wielkiej Brytanii w Eurowizji 2018 może być Raya z piosenką Crazy.

Finał konkursu zostanie rozegrany w Brighton Dome. Podobnie jak w poprzednim roku, także i teraz koncert poprowadzi Mel Giedroyc, której towarzyszyć w tej roli będzie Måns Zelmerlöw, zwycięzca 60. Konkursu Piosenki Eurowizji 2016.

Wielka Brytania uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1957 roku. Do tej pory kraj pięć razy wygrywał finał konkursu: w 1967, 1969, 1976, 1981 i 1997 roku. Ostatnim znaczącym wynikiem brytyjskich reprezentantów było 5. miejsce Jade Ewen na Eurowizji 2009 z utworem It’s My Time.

źródło i fot.: BBC