Pięć wokalistek Eurowizji 2015 wzięło udział we wspólnym projekcie „The Otherside”, którego efektem jest utwór mówiący o pokoju, więzach międzyludzkich i jedności. Posłuchajcie, bo warto!

Hasłem przewodnim Eurowizji 2015 było „Budowanie mostów”, a ta idea pojawiała się przed i w trakcie konkursu w wielu różnych aspektach, m.in. politycznych i społecznych. Porozumienie i wspólna praca przyświecały też idei projektu „The Otherside”, którego autorką była wokalistka Tamar Kaprelian, amerykańska członkini formacji Genealogy. To ona wpadła na pomysł nagrania wspólnego utworu z eurowizyjnymi rywalkami. Do współpracy zaprosiła koleżankę z delegacji – Stephanie Topalian (japońska członkini Genealogy), a także Elhaidę Dani z Albanii, Elinę Born z Estonii i Marię-Elenę Kyriakou z Grecji. Pierwotnie w nagraniach miała też uczestniczyć Mary Jean O’Doherty (australijska członkini Genealogy), ale ostatecznie wycofała się.

Projekt został zrealizowany już w Wiedniu, a Tamar wymyśliła go podczas luźnej rozmowy z Elhaidą Dani. Utwór „The Otherside” nie jest kompozycją oryginalną, gdyż wcześniej Kaprelian wykonywała go w wersji solowej. Nagranie nowej wersji dodało jednak balladzie nowego znaczenia i siły. Piosenka dostępna jest już np. na iTunes – TUTAJ. Teledysk z udziałem bohaterek Eurowizji znajdziecie poniżej:

Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek, w którym uczestnicy Eurowizji przygotowują wspólny utwór. Po konkursie w Belgradzie 2008 reprezentanci Izraela, Serbii i Armenii nagrali piosenkę o pokoju „Time to pray” do słów napisanych przez Szimona Peresa, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Utwór zaśpiewany został w czterech językach – angielskim, hebrajskim, serbskim i ormiańskim.

Źródło: Evropesma, Wiwibloggs, YouTube, inf. własne; fot. OGAE.am