Pięć kontynentów zjednoczonych w imię miłości, pokoju i jedności – tak buduje mosty Armenia! Zobaczcie, jak idą przygotowania Genealogy przed pierwszym półfinałem!

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza próba zespołu Genealogy na scenie Vienna Stadthalle. Zespół wykonał swój utwór Face The Shadow w czarnych, jednolitych strojach z fioletowymi, drobnymi dodatkami, zaś tło występu stanowiła wizualizacja w kolorach fioletu i różu, przedstawiająca delikatną ornamentykę i drzewo – nawiązujące do genealogii oraz wspólnych korzeni wszystkich członków zespołu. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i świetnie współgra z charakternym, mocnym utworem. Czas na szczegóły!

Na początku występu, wokaliści stoją każdy z osobna. Podczas pierwszej zwrotki utworu, po scenie porusza się tylko artysta, który śpiewa, podczas gdy pozostali stoją w bezruchu. Chwilę przed ostatnim refrenem, członkowie zespołu zbliżają się do siebie, formując koło, a następnie wspólnie, w jednej linii kierują się na przód sceny, by zaśpiewać ostatni fragment utworu Face The Shadow.

Różowe i fioletowe światła użyte podczas występu doskonale pasują zarówno do pięknej wizualizacji, jak i strojów reprezentantów. Pod koniec występu zastosowano specjalny efekt wizualny – na podłogowych wyświetlaczach pojawia się mapa świata i każdy z szóstki piosenkarzy zajmuje miejsce swojego kontynentu.

Przy szóstce wokalistów i musicalowym, teatralnym numerze łatwo o ciężki, barokowy przepych na scenie. Ormianie przyszykowali jednak niezwykle przemyślany występ. Dbałość o detale widoczna jest od pierwszej do ostatniej sekundy. Utwór, choreografia oraz monochromatyczne stroje z dodatkami w kolorze wizualizacji i użytych świateł scenicznych, tworzą spójną całość, poprzez którą Ormianie pokazują, jak silni jesteśmy, gdy potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać!

Obejrzyjcie klip z próby:

Pierwszy półfinał, a w nim występ Armenii, już w przyszły wtorek! Odwiedzajcie nasz portal, by być na bieżąco ze wszystkimi uczestnikami tegorocznego Konkursu!

 

Żródło: Eurovision.tv