Eurowizja za nieco ponad dwa miesiące, a nieco ponad tydzień temu swoją premierę miał  utwór Tears getting sober, który w tym roku reprezentować będzie Bułgarię podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na holenderskiej scenie zaprezentuje go wschodząca lokalna gwiazda – VICTORIA. Sprawdź, co o utworze myślą bułgarskie media. Czy sami rzeczywiście wierzą w zwycięstwo podczas Eurowizji?

Premiera Tears getting sober wzbudziła duże zainteresowanie bułgarskich i zagranicznych mediów oraz fanów samego konkursu. Teledysk Victorii na oficjalnym kanale Eurowizji zgromadził ponad 15 000 wyświetleń w ciągu pierwszych 10 minut od swojej premiery, a dwa dni później był już w posiadaniu ponad pół miliona wyświetleń w serwisie YouTube, co dało jej drugie miejsce na lokalnej karcie najbardziej popularnych.

https://www.youtube.com/watch?v=V_hgYnwZR8I

Bułgarska propozycja została również zauważona poza granicami kraju. W ciągu kilku godzin od premiery piosenki, stała się ona jednym z najpopularniejszych filmów w Hiszpanii i Holandii w serwisie YouTube.

Reakcja mediów i fanów

Lokalne media są dość powściągliwe w entuzjazmie. Do tematu podchodzą z lekkim dystansem i przedwcześnie nie wciskają w ręce Victorii statuetki zwycięzcy. Jednak z drugiej strony są dumni, że Bułgaria wraca do gry i to od razu o najwyższą stawkę.  Chwalą samą artystkę za pracowitość i unikatowość. Widzą w niej również materiał na międzynarodową karierę.

Wśród fanów słychać bardzo podzielone głosy – jedni widzą Bułgarię jako murowanego faworyta do wygranej, inni natomiast porównują Victorię do Billie Elish i dają jej szansę na niezły wynik w Rotterdamie. Sprawdź, co nasza redakcja sądzi o samym utworze i artystce!

VICTORIA o samej sobie i plany na najbliższy czas

Sama VICTORIA jest zadowolona z efektów swojej pracy:

Tears Getting Sober to dla mnie spełnienie marzeń. Ta piosenka najlepiej pasuje do mojej postaci, temperamentu i tego, czym jestem jako artysta i autor muzyki 

Ze względu na panującego w Europie koronawirusa pod znakiem zapytania stanęła zaplanowana trasa promocyjna Victorii po Europie. Artystka miała wystąpić na największych imprezach sezonu eurowizyjnego, które w większości zostały odwołane. Nie wiadomo również co z koncertami krajowymi.

Aktualnie Bułgaria otwiera listę faworytów do zwycięstwa. Bukmacherzy w przypadku zwycięstwa Bułgarii za postawionego jednego dolara wypłacą prawie sześć. Czy ich pozycja zostanie niezagrożona do rozpoczęcia prób? Na plecach czują oddech Szwajcarii, Litwy, Islandii czy Rosji, która w niecałe trzy dni osiągnęła prawie 20 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy powróciła Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

 

Źródło: novini.bg, dnes.bg, news.bg, YouTube