Ukraińskie media podchwycają, a rosyjskie są oburzone!

Wygląda na to, że wczorajsze słoweńskie eliminacje nie zapadną w pamięć ze względu na zaprezentowane utwory oraz ich zwyciężczynię, a wyłącznie z powodu parodii prezydenta Władimira Putina, którą w trakcie interval actu wykonał prowadzący Klemen Slakonja.

Klemen jest popularnym w Słowenii aktorem i kabareciarzem. Wczorajszego wieczora postanowił połączyć wątki polityczne i eurowizyjne w jedną całość, tworząc klip do piosenki parodiującej prezydenta Rosji oraz jego politykę. W utworze nie zabrakło odniesień do sytuacji na Ukrainie, imperialistycznych zapędów, afery z udziałem Pussy Riot, słynnych zdjęć prezydenta Putina na koniu, a także Buranovskich Babuszek. Oto fragment tekstu do utworu, który nosi tytuł Putin, Putout: 

Harasho, harasho, I run this freakin’show!

You think I can’t speak English?

There’s nothing I don’t know.

I know that World War Three, nobody wants to see,

So please EU and USA don’t mothersuckers mess with me.

Ooooh, Yes I can, cause I’m the president with the greatest plan,

To make my mother Russia number one again,

And by the way I hit better than Jackie Chan,

I’m gentleman.

Ukraińskie media niemal natychmiast podchwyciły parodię, a informacja o niej wraz z teledyskiem do klipu znalazła się na wielu portalach internetowych i zdobyła aprobatę rzeszy czytelników. Sam klip na portalu YouTube obejrzano już ponad 200 tysięcy razy, podczas gdy występ zwyciężczyni preselekcji, ManuElli zebrał jedynie kilka tysięcy wyświetleń…

Długo nie trzeba było również czekać na nieprzychylną reakcję ze strony portali oraz internautów rosyjskich, określających nawet parodię mianem humoru toaletowego oraz domagając się oficjalnych przeprosin.

Oto klip z parodią zaprezentowaną wczorajszego wieczora podczas EMA 2016:

źródło: kyivpost, uatoday.tv, dp.ru, tjournal.ru (fot. YouTube – Klemen Slakonja)

3 KOMENTARZE