Już 30 listopada odbędzie się casting do finału narodowego, którego zwycięzca otrzyma prawo do reprezentowania Białorusi w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Zorganizowany jest on przez białoruską telewizję BTRC. Rozpocznie się o 10:00, a wieczorem poznamy listę zakwalifikowanych finalistów. Czy pojawią się znajome nazwiska?

Według doniesień zza wschodniej granicy, w eliminacjach mają wystąpić: Napoli, Nuteki, Angelika Pushnova Naviband, Vitaly Voronko,  Aleksandr Sukharev, The Superboyz, Kattie, Shir Charyev, , German Titov. 

Polski fani Eurowizji na pewno pamiętają Napoli, która (teraz jako samodzielna wokalistka) brała udział w polskich preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie z piosenką My Universe. Zajęła wtedy ostatnie, 9. miejsce.

Niestety mimo wcześniejszych spekulacji, w białoruskich eliminacjach nie zobaczymy Alyony Lanskayej (ESC 2013) czy Dimitra Kolduna (ESC 2007).

Casting będzie można obejrzeć TUTAJ.

Finał narodowy odbędzie się nie później niż 25 stycznia 2017, ma w nim wystąpić maksymalnie 15 uczestników.

Przypomnijmy, że zwycięzcą zeszłorocznych białoruskich eliminacji został IVAN z utworem Help You Fly, nie zdołał jednak on zakwalifikować się do finału 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

źródło: eurovision.tv
zdjęcie: belarus.by