Już 5 listopada odbędzie się premiera pierwszego od 6 lat w pełni anglojęzycznego albumu jednej z największych światowych gwiazd muzyki pop. Céline Dion reprezentowała Szwajcarię na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1988 roku. Brawurowe wykonanie utworu Ne partez pas sans moi  zaowocowało zdobyciem Grand Prix konkursu. Od 1988 roku kariera wokalistki nabrała nieprzewidzianie ogromnego tempa. Do dnia dzisiejszego Artystka może pochwalić się dorobkiem ponad 180 milionów sprzedanych płyt. Céline Dion stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych, powszechnie szanowanych i popularnych gwiazd muzyki pop w historii. Do tego należy dodać niezliczone złote, platynowe i multiplatynowe płyty, które otrzymywała w różnych krajach. Dwa spośród jej albumów, Falling Into You  oraz Let’s Talk About Love, zyskały diamentowy status, co oznacza sprzedaż ponad 10 milionów egzemplarzy tylko w samych Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie powyżej 30 milionów.

Wokalistka ma na koncie ponadto 5 nagród Grammy dla najlepszego wykonania w kategorii pop dla duetu lub grupy za utwór Beauty and the Beast (1992), za Falling Into You – płytę roku w kategorii pop (1996) oraz za nagranie roku dla artystki pop za My Heart Will Go On (1998).

W zeszłym roku miała miejsce premiera kolejnego krążka wokalistki pt. Sans Attendre – jest to płyta, na której znajdują się utwory wykonanie w języku francuskim – ukochanym, jednocześnie rodzimym języku Artystki. W Polsce płyta pokryła się złotem i do tej pory sprzedano ponad 10 tys. egzemplarzy, jednocześnie a na całym świecie do dnia dzisiejszego można często usłyszeć w radiu pochodzący z tej płyty utwór Parler à mon père. 

Fani Artystki długo musieli czekać na nowe angielskie przeboje. Początkowo Céline Dion zapowiadała, że na najnowszy krążek będą się składać wyłącznie utwory pochodzące z płyty Sans Attendre, tylko zaaranżowane i wykonane w języku angielskim. Niemałą niespodziankę przygotowała wokalistka, bowiem na najnowszym albumie zatytułowanym Loved Me Back to Life wszystkie utwory są premierowe. Ponadto Diwie udało się namówić do współpracy przy albumie m.in. Ne-Yo oraz legendarnego Stevie Wondera. Za produkcję oraz kompozycje utworów odpowiedzialni byli głównie Diane Warren, , Eg White (Adele), Daniel Merriweather, Babyface, szwedzki duet Play Production, Danny Mercer, Andrew Goldstein i Walter Afanasieff. Tytułowy utwór Loved Me Back to Life zdobył czołowe miejsca na listach przebojów m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie oraz Szwajcarii. Mimo niskiej popularności tego utworu w naszym kraju – liczymy, że Polacy docenią najnowszy album wokalistki. Niedawno do sieci trafiła najnowsza piosenka Céline & Ne-Yo, która zjednoczyła wielu sympatyków dwóch Artystów. Premiera płyty odbędzie się we wtorek – 5 listopada. Krążek będzie można nabyć w najlepszych sklepach muzycznych oraz w internecie. Poniżej prezentujemy dwie najnowsze piosenki prawdziwej Perły światowej muzyki:

http://youtu.be/pCepsZ4BGP0

Źródło: celinedion.com, youtube.com, muzyka.interia.pl, inf. wł.

zdjęcie: materiały prasowe