fot: Andres Putting/eurovision.tv

Witamy w Tel Awiwie! Oficjalne otwarcie Konkursu Eurowizji 2019 odbyło się  dzisiaj wieczorem na głównym placu Tel Awiwu. Artyści z 41 krajów zaprezentowało się w eleganckich strojach na pomarańczowym dywanie. Jak wypadły podczas wieczoru dziewczyny z zespołu Tulia?

Od dawna tradycją jest, aby Miasto-Gospodarz wydało wielkie przyjęcie otwierające, aby oficjalnie powitać artystów, delegatów, prasę i fanów na Konkursie Piosenki Eurowizji. Od 2009 roku Miasto-Gospodarz przygotowuje czerwony dywan dla artystów i delegatów, zapraszając ich do zrobienia wspaniałego pokazu przed światowymi mediami, fanami i mieszkańcami.

W tym roku Ceremonia Otwarcia odbyła się na Placu Orkiestry (Plac HaTarbut) w centrum Tel Awiwu. Przejście delegacji odbyło się po pomarańczowym dywanie. Kolor nawiązuje do logo głównego sponsora Eurowizji 2019: MyHeritage.

fot: Andres Putting/eurovision.tv

Polki pojawiły się jako czwarte na dywanie zgodnie z kolejnością startową w konkursie. Dziewczyny z zespołu Tulia ubrane były w jednakowe niebieskie suknie z srebrnymi motywami. Podczas krótkiego wywiadu opowiedziały, że są to suknie ich własnego projektanta i powstały  kilka miesięcy wcześniej. Mamy nadzieję, że pasujemy do pomarańczowego dywanu – śmiały się dziewczyny.

Dziewczyny śpiewały często fragmenty Fire of Love oraz chętnie odpowiadały na pytania związane ze specyfiką białego śpiewu, które określają jako „śpiewokrzyk”.

fot: Andres Putting/eurovision.tv

Całą transmisję z pomarańczowego dywanu znajdziecie poniżej:

Źródło: eurovision.tv