Od kilku dni w rosyjskich mediach nie cichną komentarze dotyczące pomysłu członków Chóru Aleksandrowa – chcą oni bowiem wysłać swoją propozycję do preselekcji… i mają duże szanse na powodzenie.

Popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, Chór Aleksandrowa postanowił wytypować swoich przedstawicieli do udziału w rosyjskich preselekcjach do Eurowizji 2014. Dziennikarzy zawiadomił o tym dyrektor chóru, Leonid Maliejew, jak podaje agencja RIA Nowosti.

Maliejew poinformował, że chór ma już napisany tekst piosenki, należy jeszcze tylko znaleźć kompozytora.

Dyrektor chóru podkreśla – Mamy nadzieję, że ten tekst zaintersuje zarówno Rosjan, jak i Europejczyków. Mamy wielu fanów we Francji, Włoszech, Niemczech i innych krajach. Są to potencjalne głosy, które ludzie mogą oddać na naszego solistę. 

Udział w preslekcjach weźmie baryton Boris Diakow, który uczestniczył także w nagraniach hymnu Rosji z popularnymi rosyjskimi artystami w 2013 roku, między innymi z Alsou.

Chór, obecnie noszący imię Aleksandra Aleksandrowa, autora muzyki do hymnu Związku Radzieckiego i Rosji, był założony w 1928 roku. Zespół dwa razy nagrywał oficjalną wersję hymnu rosyjskiego – w 2004 i w 2013 roku. W repertuarze chóru obecnie jest ponad 2000 utworów – zarówno radzieckich, jak i rosyjskich autorów. Występował on także z gwiazdami rosyjskiej sceny muzycznej – m.in. z T.A.T.U podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Moskwie.

Źródło: lenta.ru, fot. russia today