Eurowizja 2021: Damir Kedzo nie zostanie automatycznie wybrany na reprezentanta Chorwacji. Na zdjęciu artysta podczas próby generalnej do festiwalu "Dora 2020" (fot: hrt.hr)

Eurowizja 2021 odbędzie się za rok, ale już teraz znamy część uczestników konkursu. We wtorek plany eurowizyjne ujawniła Chorwacja, którą w Rotterdamie miał reprezentować Damir Kedžo. Zwycięzca tegorocznego festiwalu Dora najpewniej nie pojedzie jednak do Holandii.

Kolejne telewizje publiczne potwierdzają sposób wyboru reprezentanta na Eurowizji 2021. Ostatnio plany związane z przyszłorocznym konkursem ujawnił nadawca z Francji, który ponownie będzie organizować krajowe eliminacje. Na podobny krok zdecydowała się chorwacka stacja HRT, która ogłosiła plany eurowizyjne na kolejne miesiące.

Już w połowie czerwca plotkowano, że przyszłorocznym reprezentantem Chorwacji na Eurowizji będzie laureat festiwalu Dora. Teraz informację potwierdziła stacja HRT, która na stronie internetowej podała, że wyłoni nowego przedstawiciela w lutym 2021 roku. Finał festiwalu odbędzie się w Opatiji.

Zmiany w regulaminie Konkursu Piosenki Eurowizji. Chodzi o chórki

Eurowizja 2021 – Chorwacja z nowym reprezentantem

Tym samym na konkurs najpewniej nie pojedzie Damir Kedžo, który miał reprezentować Chorwację z piosenką Divlji vjetre na Eurowizji 2020. Przypomnijmy, że konkurs został odwołany z powodu trwającej pandemii COVID-19. Stacja podziękowała piosenkarzowi za zaangażowanie i współpracę nad przygotowaniami do konkursu.

Telewizja HRT pragnie podziękować Damirowi za wspaniałą współpracę po zwycięstwie w Dorze 2020. Pokazaliśmy się w świetnym stylu w mediach społecznościowych, jak również w specjalnym programie eurowizyjnym Światło dla Europy. Damir udowodnił, że jest profesjonalistą i wykonał świetną robotę promocyjną, pomimo zaistniałej sytuacji, a piosenka osiągnęła niezły sukces zarówno w Chorwacji, jak i za granicą

Pozostaje wierzyć, że Damir Kedžo zgłosi się do konkursu i ponownie zawalczy o reprezentowanie Chorwacji na Eurowizji. Jedno jest pewne: finał festiwalu Dora 2021 ma się odbyć 27 lutego w Centrum Sportowym im. Marino Cvetkovicia w Opatiji.

Eurowizja 2021 – co wiemy o konkursie?

Przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 roku w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Do tej pory udział w konkursie potwierdziły telewizje z 28 krajów. Nie wiadomo jeszcze, czy prawo do występu na Eurowizji zachowa Alicja Szemplińska.

Czy artyści wybrani na Eurowizję 2020 skorzystają na występie w 2021 roku?